امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36239
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سلطان قابوس» پادشاه عمان یکشنبه هفته آینده برای دیداری رسمی به تهران سفر ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سلطان قابوس» پادشاه عمان یکشنبه هفته آینده برای دیداری رسمی به تهران سفر خواهد کرد تا نخستین میهمان خارجی رئیس دولت یازدهم باشد.

وی در سفر خود به تهران علاوه بر دیدار با حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران با سایر مقامات عالی رتبه ایرانی از جمله رهبر معظم انقلاب نیز دیدار خواهد کرد.

مذاکرات خصوصی با رئیس‌جمهور، مذاکرات دوجانبه هیئت‌های همراه و امضای تفاهم نامه‌های دوجانبه از جمله برنامه‌های پادشاه عمان در این سفر است.

بر طبق پروتکل تنظیمی در این سفر روسای جمهور دو کشور در پایان این سفر نشست خبری مشترک ندارند.

*سفر سوم سلطان به تهران

بنابرگفته حسین امیرعبداللهیان معاون وزیرخارجه، حضور سلطان قابوس در ایران را در راستای تحکیم مناسبات دو جانبه و رایزنی‌های مستمر سیاسی و منطقه‌ای دو کشور عنوان کرد.

این سفر سومین حضور پادشاه عمان در ایران است که البته یکی از آنها پیش از انقلاب اسلامی انجام گرفته و سفر بعدی در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد اتفاق افتاده است.

سلطان قابوس پس از انقلاب اسلامی برای اولین بار در سال 1388 به ایران سفر کرد و با رهبر انقلاب و رئیس جمهور دیدار کرد، این سفر نقطه عطفی در گسترش روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بین دو کشور بود.

سفر مقامات سیاسی، فرهنگی، ‌اقتصادی و پارلمانی دو کشور به طور مستمر در این سالها انجام می‌شده و ایران و عمان دارای همکاری‌های نظامی و امنیتی نیز هستند.
 
پادشاه عمان بارها در محافل بین المللی از برنامه‌های هسته‌ای ایران حمایت کرده است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار