امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36248
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 70
زهره‌سادات لاجوردی، یکی از فعالین اصولگرا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به حساسیت نمایندگان ...

زهره‌سادات لاجوردی، یکی از فعالین اصولگرا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به حساسیت نمایندگان مجلس به امور جوانان گفت:‌ رای نیاوردن وزرای پیشنهادی در حوزه تعلیم و تربیت نشان از حساسیت ویژه نمایندگان به  امور جوانان دارد. در نتیجه دولت نیز باید در معرفی افراد پیشنهادی در این حوزه دقت بیشتری به خرج دهد و حساسیت‌های فرهنگی تعلیم و تربیت را درک نماید.

وی با تاکید بر پرهیز از تنش و سیاست‌زدگی در دانشگاه‌ها افزود: همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرمودند «در چند سال اخیر شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه علم و فناوری بوده‌ایم» و نباید اجازه دهیم که تنش‌های سیاسی این سرعت شتابان را متوقف نماید. باید فردی معرفی شود که از سیاست‌زدگی پرهیز نماید زیرا تجربه 34 سال پس از انقلاب ثابت کرده است تنش‌های سیاسی آسیب‌های جدی به فضای دانشگاهی و علمی کشور وارد می نماید.

لاجوردی با بیان اینکه فتنه جریانی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن عبور کرد، تصریح داشت: نمایندگان با توجه به مستندات موجود و گزارش‌های واصله سوابق وزرا را بررسی نموده و به آنها رای دادند، حقیقتا بحث فتنه در این رای‌گیری بسیار مهم است هرچند برخی اصرار دارند فتنه را به فراموشی بسپارند و با قیاسی نابجا این موضوع را با بخشش پیامبر نسبت به مشرکین در صدر اسلام مقایسه ‌کنند، اما فراموشی فتنه امکان‌پذیر نیست و نمایندگان باید بدانند در ازای هر رایی که می‌دهند مسئول هستند و باید پاسخگو باشند.

فرزند شهید لاجوردی با اظهار تاسف از تعداد بالای آرای ممتنع در رای‌گیری وزرا بیان داشت: نمایندگانی که به راحتی و بدون تحقیق کافی رای ممتنع می‌دهند مسئول هستند. نماینده باید آنقدر بررسی نماید که سرانجام به یک نتیجه روشن یعنی موافقت یا مخالفت با یک وزیر برسند. رای ممتنع کار پسندیده‌ای نیست که متاسفانه در رای اعتماد به وزرای پیشنهادی این آرا نیز قابل توجه بود.

این فعال اصولگرا از حضور در فتنه و عدم آزمون و خطا به عنوان خطوط قرمز مجلس نام برد و یادآور شد: تنها عدم همراهی در فتنه ملاک نیست بلکه نمایندگان باید به مواضع وزرا در آن ایام دقت کافی داشته باشند. وزرای پیشنهادی باید آزمون خود را پس داده و با سابقه خوب مدیریتی پا به عرصه بگذارند.

وی در پایان، پایبندی به قانون و اخلاق در مواجهه با جوانان را از دیگر شاخص‌های مهم سه وزیر پیشنهادی دولت روحانی دانست.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها