امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۸:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36254
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 124
محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: برای سواحل شمالی کشور تا پایان هفته بارش باران پیش‌بینی می‌شود. کارشناس ارشد هواشناسی ...

محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: برای سواحل شمالی کشور تا پایان هفته بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس ارشد هواشناسی افزود: ارتفاعات استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و فارس تا پایان هفته جاری شاهد باران خواهند بود.

وی بیان داشت: از روز جمعه تا اوایل هفته جاری جو نسبتاً پایداری برای کشور پیش‌بینی می‌شود که این امر برای کشاورزان به خصوص در سواحل کشور می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

اصغری با اشاره به روند افزایش دما تا نیمه نخست هفته آتی، متذکر شد: روند افزایش دما به شکلی است که پیش‌بینی می‌شود احتمالاً به استثنای ۳ روز ابتدایی هفته آتی(شنبه، یکشنبه و دوشنبه و احتمالاً سه شنبه) تا پایان سال خورشیدی روز گرمی با دمای 37 درجه در پایتخت نداشته باشیم.

وی یادآور شد: بر همین اساس پایتخت در طول سال جاری احتمالاً  آخرین دمای 37 درجه را تجربه کند و ممکن است که کلانشهر تهران تا پایان سال دیگر گرمای هفته‌های گذشته را تجربه نکند.

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: سایر مناطق کشور نیز از نیمه دوم هفته آتی نیز به تناوب پایتخت افزایش دمای قابل ملاحظه را تجربه نخواهند کرد.

اصغری متذکر شد: البته این آمار بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی است و احتمال تحقق آن زیاد می‌رود.

وی وزش باد را  پدیده غالبی عنوان کرد که در بسیاری از مناطق کشور در جریان است و گفت: این امر موجب بروز پدیده گرد و غبار در استان‌های سمنان، اصفهان، یزد، قم، ‌خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها