امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36259
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی «گاردین»، حدود 136 تن از زندانیان کالیفرنیا از 8 ژوئیه (17 تیرماه) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی «گاردین»، حدود 136 تن از زندانیان کالیفرنیا از 8 ژوئیه (17 تیرماه) در اعتراض به حبس‌های نامحدود انفرادی و وضعیت نامناسب خود در زندان‌های این ایالت، اعتصاب غذا کردند.

حدود دو روز پیش در برخی گزارش‌ها منتشر شد که ده‌ها نفر از این اعتصاب‌کنندگان غذا بعد از اعتصاب بیش از 40 روزه، به دلیل وضعیت نامناسب جسمانی راهی بیمارستان شدند.

به دنبال وقوع این حادثه، مقامات زندان‌های کالیفرنیا مجوز پیدا کردند تا با توسل به زور این زندانیان را وادار به خوردن غذا کنند.

«تلتون هندرسون» قاضی دادگاه منطقه‌ای آمریکا با توجه به درخواست مقامات زندان‌های ایالت کالیفرنیا، حکم کرد که پزشکان زندان کالیفرنیا به زور به زندانیانی که به دلیل اعتصاب غذا در آستانه مرگ هستند، غذا می‌دهند.

بر اساس این گزارش، بیش از 69 نفر از زندانیانی که اعتصاب غذا کرده‌اند، از زمان آغاز اعتصاب غذا در زندان‌های کالیفرنیا، به طور مداوم از خوردن غذا امتناع کردند.

در 17 تیرماه هزاران نفر از زندانیان کالیفرنیا در اعتراض به وضعیت نامناسب خود از خوردن صبحانه امتناع کردند.

مقامات بندهای این زندان‌ها، زندانیان را روزانه به مدت 23 ساعت در سلول‌ها حبس می‌کنند و تنها یک ساعت اجازه دارند در یک حیاط محصور به تنهایی ورزش کنند و همین مسئله فعالان حقوق بشر را نگران کرده است.

بسیاری از کارشناسان تغذیه اعلام کرده‌اند که امتناع از خوردن به مدت 40 روز، منجر به مشکلات عدیده‌ جسمانی و روانی می‌شود و سلامت زندانیان را در معرض خطرات جدی قرار می‌دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها