امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3626
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعید الهی دبیر هیئت ساماندهی گفت: در طول بسته بودن خانه سینما تاکنون، هیئت ساماندهی براساس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعید الهی دبیر هیئت ساماندهی گفت: در طول بسته بودن خانه سینما تاکنون، هیئت ساماندهی براساس وظایف محوله وظیفه رسیدگی به امور بیمه‌ای، مالیاتی و تسهیلاتی و رفاهی سینماگران را در کنار ثبت قانونی صنوف بر عهده داشت که به جهت سهولت بخشی به امور فعالان سینمایی مقرر شد این امر در سازمان سینمایی متمرکز شود تا عزیزان سینمایی مجبور به ترددهای اضافی نشوند.
وی گفت: این برنامه‌ریزی در حالی صورت گرفت که در ساختار جدید سازمان سینمایی، ذیل دفتر مجامع، تشکل‌ها و جشنواره‌ها، مجموعه‌ای به نام اداره صنوف سینمایی پیش‌بینی شده که طی برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده مسئولیت رسیدگی به امور یاد شده را عهده دار است و هیئت ساماندهی همانگونه که پیش از این اعلام شد یک تشکیلات موقتی است که در حال حاضر ثبت قانونی صنوف سینمایی، مسکن مهر، تسهیلات نهاد ریاست جمهوری، شرکت تعاونی سینماگران و ... را رتق و فتق می نماید و ارجاع موارد مذکور به سازمان در جهت تقویت و شکل گیری تدریجی آن اداره است.
الهی در ادامه گفت: از این پس سینماگران عضو 11 صنف قانونی با ارائه کارت صنفی و یا معرفی نامه رئیس صنف و سایر فعالان سینمایی که صنوفشان قانونی نشده اند با ارائه فهرستی از فعالیت های حرفه ای خود در حوزه سینما می توانند درخواست های خود پیرامون بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی، امور مالیاتی، تسهیلات مالی مرتبط با صندوق هنرمندان و معرفی نامه به مراجع مختلف را به دبیرخانه معاونت فعالیت های سینمایی سازمان سینمایی یا دفتر آقای عظیمی میرآبادی ارائه و پیگیری کنند.
دبیر هیئت ساماندهی افزود: یکی از مزیت های قانونی شدن صنوف، تشخیص آسان و در عین حال دقیق هویت حرفه ای اعضاء برای دستگاهها و مراجع مرتبط با امور سینماگران است و این امر نیازی به بررسی کارشناسان در این خصوص ندارد.
وی در خاتمه گفت: با بازگشایی خانه سینما تاثیرات قانونی شدن صنوف سینمایی قطعاً برای همگان آشکار شده و نتایج مثبت آن برای اهالی سینما مفید خواهد بود.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها