امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36260
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه حریت، بزرگترین شرکت دفاعی ترکیه با نام «اسیلسان» برنده قراردادی شد که باید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه حریت، بزرگترین شرکت دفاعی ترکیه با نام «اسیلسان» برنده قراردادی شد که باید طبق آن رادار استراتژیک دریایی، طراحی، تهیه و تولید کند.

قرارداد ساخت این رادار که ترک‌ها مخفف آن را CAFRAD FAZ1 نامیده‌اند، اوایل آگوست میان این شرکت و آژانس تامین ابزار دفاعی ترکیه منعقد شده است.

بر اساس این گزارش، رادار CAFRAD شبیه به رادار دریایی ALPHA M-2258 اسرائیل است که صنعت هوافضای این رژیم آن را تولید کرده است.

تحلیلگران می‌گویند، با توجه به ریسک شرکت اسیلسان، این نخستین باری است که ظرفیت‌های داخلی ترکیه در فناوری راداری مورد آزمایش قرار می‌گیرد. یکی از کارشناسان مسائل ترکیه در این باره گفت: بدون تردید این امر چالشی برای اسیلسان خواهد بود. اگر ترک‌های در این برنامه به موفقیت دست یابند، قطعا از یک آستانه حساسی در فناوری راداری عبور کرده‌اند.

یک مقام ارشد شرکت اسیلسان که به نتیجه دادن این پروژه خوشبین است، در این باره گفت: ما از چالش‌هایی که مهندسان‌مان با آن روبرو خواهند شد، مطلع هستیم. ما کاملا مطمئن هستیم اسیلسان ظرفیت تولید این رادار در چارچوب زمانی مشخصی را دارد. طبق اطلاعیه این شرکت، اسیلسان سال 2014 تا 2018، این رادارها را تولید خواهد کرد و تحویل خواهد داد.   
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها