امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36263
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی "سی ان ان" آمریکا، احمد عارف سخنگوی گروه اخوان المسلمین در واکنش به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی "سی ان ان" آمریکا، احمد عارف سخنگوی گروه اخوان المسلمین در واکنش به خبر بازداشت محمد بدیع در صفحه خود در یکی از شبکه های اجتماعی در اینترنت نوشت: محمد بدیع فردی از افراد اخوان است و اخوان نیز عضوی از اعضای ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت و رد کودتا است و این ائتلاف در قلب ملت استوار و پایدار مصر است که در سطح میلیونی در میادین هستند و هیچ کس نمی تواند اندازه یک تار مو از حقوق مصری ها در داشتن زندگی امن و مطمئن بدور از افراد خائن و فاسد باند کودتای 3 ژوئیه گذشته در میادین صرف نظر کند.

ارتش مصر در سوم ژوئیه گذشته محمد مرسی رئیس جمهور را عزل و رئیس جمهور موقتی را تعیین کرد و از آن زمان طرفداران گروه اخوان المسلمین و مرسی که وابسته به این گروه است با آمدن به خیابانها بر بازگشت "او و دولت مشروع و قانونی " مصر تاکید می کنند و این اقدام ارتش را کودتا دانسته‌اند.

عارف افزود: یک قطره خون از خون کشته شدگان در کودتای خونین خیانتکارانه معادل تلاش های همه افراد زنده از جمله محمد مرسی رئیس جمهوری معزول است.

وی گفت: ما بار دیگر تکرار می‌کنیم که مسئله سیاسی یا حزبی نیست بلکه مسئله ای ملی و بدور از گروهی است که طراحی کردند و نقشه کشیدند.

وی با یادآوری حوادث سابق روی داده بعد از انقلاب 25 ژانویه و قبل از عزل مصری گفت: به سادگی باید بگوییم هیهات که انقلاب بمیرد.

نیروهای امنیتی مصر دیشب محمد بدیع و همراهانش را در خانه ای در شرق شهر قاهره بازداشت و به زندان طره بردند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها