امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۸:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36269
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این فیلم مستند درباره مراسم عاشورا در روستای آورزمان ملایر است که بخشی از آن در سال 1355 و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این فیلم مستند درباره مراسم عاشورا در روستای آورزمان ملایر است که بخشی از آن در سال 1355 و بصورت 16 میلیمتری فیلمبرداری شده و بخش دیگر هم پس از گذشت 36 سال (در سال 1391) و در همان مکان و موقعیت تصویربرداری شده است.

مستند «عزای نیمروز» حامل تصاویری از طی طریق عزاداران حسینی با نشانه‌ها و نمادهای عاشورایی تا حسینیه تاریخی روستای آورزمان است که در دو مقطع تاریخی روایت شده است؛ ضمن اینکه بچه‌هایی که در بخش نخست فیلم حضور دارند، اکنون 40 ساله اند و درباره تاریخچه این مراسم دینی- آیینی در این منطقه صحبت می‌کنند.

طهماسب صلح جو درباره برگزاری جشنواره میلادسرخ اردبیل می‌گوید: اگر هدف این جشنواره، پژوهش درباره جنبه‌های آیینی و فرهنگی واقعه عاشورا باشد، می‌تواند اثرگذاری مثبتی نزد مخاطبان آن و عموم مردم داشته باشد.

وی افزود: با ظهور دوربین دیجیتال شاهد آن هستیم که این مراسم دینی- آیینی همه ساله در نقاط مختلف کشور ضبط و ثبت می‌شود که در گذشته، چنین امکانی وجود نداشت؛ لذا برپایی جشنواره‌ای نظیر میلادسرخ و نمایش این فیلم‌های مستند که عمدتاً جهت شناساندن دقیق تر آیین‌های عاشورایی است، می‌تواند باعث یک کار فرهنگی بزرگ شود.

«مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» سازمان امور سینمایی کشور و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، دومین جشنواره سراسری "میلاد سرخ" را طی روزهای 5 تا 7 شهریورماه 1392 در شهر اردبیل برگزار خواهند کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها