امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36279
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 47
محمد سلیمانی عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره معرفی سه وزیر جدید ...

محمد سلیمانی عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره معرفی سه وزیر جدید از سوی روحانی اظهار داشت: سه وزارتخانه علوم، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش نقش اساسی در کشور دارند که با جوانان، فرهنگ و علم و پیشرفت کشور در ارتباط است.

سلیمانی بر همین اساس ادامه داد: بنابراین بهتر است رئیس‌جمهور پیش از معرفی سه وزیر پیشنهادی با مجلس رایزنی کند تا برای بار دوم ما شاهد عدم رای اعتماد مجلس به برخی وزاری پیشنهادی نباشیم.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه شاخص‌های رای اعتماد به وزرا در دور اول، باید مورد توجه رئیس‌جمهور قرار گیرد، خاطرنشان کرد: اگر وزرای پیشنهادی این سه وزارتخانه شاخص‌های مدنظر مجلس را داشته باشند ممکن است مانند برخی وزرا بیش از 270 رای بیاورند، نه اینکه با رای ضعیف یا عدم اعتماد مواجه شوند.

سلیمانی با اشاره به تحرک اصلاح‌طلبان افراطی برای تصدی این سه وزارتخانه یادآور شد: به نظر می‌رسد که تجربه دوران سازندگی که بخش‌های اقتصادی به کارگزاران و بخش‌های آموزشی و ارتباط با جوانان به اصلاح طلبان واگذار می‌شد در حال تکرار است در حالی که این مکانیزم تقسیم کار یک تجربه ناموفق بود.

وی با بیان اینکه وزارتخانه‌های علوم و آموزش‌و پروش منبع نیروی انسانی توانمند هستند، تصریح کرد: دست رئیس‌جمهور برای معرفی وزرای کاردان، مدیر،‌مدبر و صالح بسته نیست و او می‌تواند افرادی بی‌حاشیه و در عین حال علمی و توانمند را به مجلس پیشنهاد کند.

* اگر 100 بار دیگر حامیان فتنه معرفی شوند از مجلس رای اعتماد نمی‌‌گیرد

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه با تاکید بر اینکه نمایندگان همچنان درباره لزوم مرزبندی وزرای پیشنهادی با فتنه سال 88 یک اجماع کلی دارند، یادآور شد: نمایندگان به حضور و سخنرانی وزرای پیشنهادی در جمع عده‌ای که علیه نظام و انقلاب فعال بوده‌اند، توجه داشته و آن را یک خط قرمز می‌دانند و اگر 100 بار دیگر نیز فردی برای وزارت پیشنهاد شود که در فتنه نقش‌آفرین بوده نمی‌تواند از مجلس رای اعتماد بگیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار