امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36285
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، مهدی چمران رئیس شورای شهر در این زمینه گفت: یکی از همکاران خوب ما در روزهای اخیر به دولت پیوسته است و ما ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، مهدی چمران رئیس شورای شهر در این زمینه گفت: یکی از همکاران خوب ما در روزهای اخیر به دولت پیوسته است و ما برای وی در سازمان میراث فرهنگی که جایگاه تخصصی و ارزشمندی است آرزوی موفقیت می‌کنیم و امیدوارم بتوانند با شورای شهر همکاری نزدیکی داشته باشد.

احمد مسجدجامعی رئیس کمیته فرهنگی شورا نیز در این خصوص اظهار داشت: ما 6 سال با آقای نجفی همکار بودیم و ادب همکاری اقتضا می‌کرد که دوستان یادی از وی بکنند در مدتی که آقای نجفی برای تصدی پست‌های مختلف در دولت مطرح بودند انصافاً عده‌ای از اعضای شورا از وی حمایت کردند.

وی افزود: من بدینوسیله به وی،‌ دولت و دوستان میراث که نیاز به نگاه استراتژیک داشت تبریک می‌گویم.

وزیر پیشین ارشاد اضافه کرد: یک سوم آثار ثبت شده تهران در سال‌های اخیر آسیب دیده‌اند و نیاز به مدیریت فردی با تجربه و کاردان دارد. آقای نجفی زیاد صحبت نمی‌کرد ولی مصداق کم‌گویی و گزیده‌گویی بود و استقلال رأی، نکته‌بینی و نگاه بلند مدتش می‌تواند در عرصه ملی مورد استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: ظرفیت شورا و 6 سال حضور در آن موجب ایجاد نگاهی همه جانبه به مسائل شهری در همه ما شده است به همین جهت امیدواریم آشنایی بسیط نجفی با مسائل شهری برای ایجاد تهرانی با هویت و با معماری خاص خود استفاده شود.

حسن بیادی نایب رئیس شورای نیز ضمن تبریک به نجفی گفت: ایشان مصداق آن شعری است که می‌گوید، صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت. در روزهای گذشته مسائلی درباره وی در مجلس مطرح شد که چون اسم من را آورده بودند و از یک سی‌دی اسم برده شد لازم دیدم توضیحاتی بدهم.

وی افزود: برخی از نمایندگان مجلس فکر کرده بودند این سی‌دی علیه آقای نجفی است و مرتب می‌گفتند سی‌دی‌اش هم آمده در حالی که اگر سی‌دی را می‌دیدند غیر از این تصمیم می‌گرفتند. در مصوبه شورای شهر نام میدان مورد بحث میدان بصیرت (9دی) ذکر شده است.

بیادی ادامه داد: اگر دفتر هیئت رئیسه شورا چیزی غیر از این به فرمانداری ارسال کرده، خلاف صورت گرفته و نیازمند تذکر جدی برای حفظ امانتداری است اگر هم نه که مجلسیان حق را به باطل تبدیل کردند و جلوی این کارها باید گرفته شود چون نامگذاری‌های شورا خیرخواهانه و براساس بررسی‌های کارشناسی صورت می‌گیرد.

معصومه ابتکار رئیس کمیته محیط زیست شورا نیز درباره نجفی گفت: یکی از اعضای شورای شهر به عضویت هیئت دولت درآمده که این مسئله‌ای مهم  است و جای تبریک دارد. آقای نجفی یکی از نیروهای خدوم و خدمتگزار با ارزش و با تجربه کشور هستند که از اولین دولتمردان نظام بوده‌اند و خدمات زیادی داشته‌اند.

وی افزود: ایشان در شورای شهر دو پیشنهاد خوب ارائه داده‌اند که آثارش را کماکان می‌بینیم. نخست پیشنهاد قرائت ترجمه فارسی آیات قرآن کریم توسط آقای بیادی در ابتدای جلسه شورا بود که ان‌شاءالله در همه جا مرسوم شود. دوم پیشنهاد مربوط به آسیب‌دیدگان است سال 88 بود که آقای نجفی بود از بانیان آن هستند و این پیشنهاد را با اهداف انسان‌دوستانه و در جهت حفظ منافع نظام مطرح کردند.

وی افزود: متأسفانه درباره این ملاقات‌ها حرف‌های نادرست و صحبت‌های بسیاری در مجلس مطرح شد که حتماً جواب داده می‌شود اما آن دسته از اعضای شورای شهر که این کار را انجام دادند همه اعتقاد دارند این اقدام در جهت کمک به حفظ آرامش و اعتدال کشور و تحکیم نظام بوده است.

رئیس کمیته محیط زیست شورا همچنین گفت: پیشنهادی از سوی سازمان‌های مردم‌نهاد درباره مقابله با آثار مخرب تحریم‌ها بر محیط زیست مطرح شده زیرا یکی از دلایل تعویق انجام کارهای مربوط به استانداردسازی محیط زیست که بر سلامت شهروندان آثار ناگواری دارد، تحریم‌ها است و به این ترتیب تحریم‌ها آثار مخربی دارد که بعضاً‌ جهانی می‌شود.

ابتکار اضافه کرد: به همین دلیل از جامعه جهانی انتظار داریم که نسبت به ادامه این تحریم‌ها واکنش نشان بدهد و ما هم باید نسبت به آن اعتراض نشان بدهیم و تشکل‌های مردم‌نهاد قصد دارند نشستی در این زمینه برگزار کنند و به نظر من شورا هم باید پیگیر این مسئله باشد چون این گام مهمی در جهت برقراری دیپلماسی عمومی و کاهش تحریم‌ها است.

حبیب کاشانی معاون اداری مالی شورا درباره همکاران خود گفت: از سرکار خانم ابتکار، خانم احمدی‌نژاد، آقای شکیب که 10 سال همسایه‌اش بودیم، آقای خادم که به رغم سن کمترش از او بسیار آموختم، آقای بیادی که 32 سال استاد من بود و 20 و اندی سال پشت سرش نماز خواندم و آقای دانشجو و همه دوستانی که صادقانه برای گشودن گره از امور شهر تلاش کردند به عنوان یک عضو کوچکتر شورا تشکر می‌کنم و برایشان آرزوی موفقیت دارم.

علی‌رضا دبیر عضو هیئت رئیسه شورا نیز گفت: بالاخره طلسم شورا شکسته شد اگرچه تعدادی از اعضا طی این 6 سال به دلیل کاندیداتوری در انتخابات مجلس، بیماری و علل دیگر قصد داشتند به فعالیت خود در شورا ادامه ندهند اما این اتفاق تا الان که هفته آخر شورا است، نیفتاد.

وی افزود: امیدوارم از سایر دوستان هم در دولت یا مدیریت شهری استفاده شود. من 6 سال است در طبقه پنجم همسایه آقای نجفی هستم و هرگز ندیدم در مسائل کارشناسی حرف این بزرگ‌مرد دوتا شود. ما توفیق آن را داشتیم که از طرف شورا با ایشان همسفر شویم و تدین و ایمان ایشان را در سفر مشاهده کردیم. حیف که آموزش و پرورش چنین مردی را از دست داد و اینکه برای ایشان آروزی موفقیت دارم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها