امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36287
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا درباره این گزارش گفت:‌ پس از همه گزار‌ش‌های حسابرسی که در جلسات قبل ارائه شد ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا درباره این گزارش گفت:‌ پس از همه گزار‌ش‌های حسابرسی که در جلسات قبل ارائه شد گزارش تلفیق باید به عنوان گزارش نهایی ارائه شود که در آن عملکرد همه مناطق، ادارات، معاونت‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته و مجموعه کل شهرداری گنجانده می‌شود.

خادم افزود: در این گزارش تلفیقی موارد و ایراداتی که دارای اهمیت در مجموعه شهرداری بوده، ذکر شده است و تمام اصلاحات صورت گرفته براساس گزارش‌های حسابرسی قبلی تا این لحظه در این گزارش گنجانده شده است.

در ادامه جلسه، پس از آن حسابرس مستقل شورا گزارش حسابرسی را قرائت کرد سپس حسین محمد پورزرندی معاون اداری مالی شهرداری از شورای شهر، کمیسیون برنامه و بودجه شورا و حسابرسان آن تشکر کرد و گفت:‌ کار مالی به گونه‌ای است که هیچ وقت نمی‌توانیم بگویم به نکته مطلوب رسیده‌ایم اما ممکن است از نکته صفر یا منفی 100 به 70 برسیم.

وی افزود: گزارش تلفیق، گزارش عملکرد مجموعه مدیریت شهری شامل شورا و شهرداری است که حتماً نواقصی دارد اما باید توجه داشته باشیم که ما از شرایطی که اصلاً حسابرسی صورت نمی‌گرفت به جایی رسیده‌ایم که صورت‌های مالی و گزارش تلفیق ارائه می‌شود.

حسن بیادی نایب رئیس شورا گفت: آقای خادم قبلاً سنتی داشت که از آن دسته از مدیران شهرداری که مصوبات شورا را به طور کامل و دقیق اجرا می‌کردند، تقدیر می‌کرد الان یکی دو سال است که این کار انجام نشده اما برای مثال باید از آقای پورزرندی تقدیر شود. درست است که ما گاهی دعواهای جدی با هم می‌کنیم اما وی واقعاً زحمت می‌کشند.

در ادامه جلسه طرح الزام شهرداری تهران جهت شناسایی و تملک خانه‌های خانواده‌های 4 شهید به بالا و تبدیل آن به خانه شهدا بررسی و با اصلاحاتی در متن آن تصویب شد سپس طرح در اختیار قرار دادن تمامی پایگاه‌های پشتیبانی مدیریت بحران مناطق 22 گانه شهر تهران به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بررسی و تصویب شد.

مهدی چمران رئیس شورا درباره این طرح گفت: سازمان مدیریت بحران همیشه به این سوله‌ها نیاز ندارد بلکه برای دو منظور به آنها نیاز دارد نخست تجهیز آنها برای مواقع بحران و دوم برگزاری دوره‌های آموزش مردمی برای مقابله با بحران. در سایر مواقع این سوله‌ها خالی می‌ماند و طبیعی است که بخواهیم از آنها بهترین استفاده را ببریم که ورزش بانوان در نظر گرفته شده چون این سوله‌ها محفوظ و پوشیده است و فضای مناسبی برای این منظور دارد.

معصومه آباد و معصومه ابتکار با دفاع از واگذاری سوله‌ها برای ورزش بانوان از این طرح حمایت کردند. در مقابل حسن بیادی به مخالفت پرداخت و گفت این قضیه مثل دادستان آن فردی است که داشت آبگوشت می‌خورد و یک گربه میو میو کرد و او تکه‌ای گوشت به گربه داد و گربه باز میو میو کرد و آنقدر این کار را تکرار کرد تا آن شخص آبگوشت را به گربه داد و گفت حالا من میو میو! ماجرای سوله‌های بحران و ورزش بانوان هم همین است.

وی افزود: این سوله‌ها تعریف و کاربری خاص بین‌المللی دارد اگر می‌خواهید استفاده دیگری از آن بکنید باید تعریفش را عوض کنید و بگویید اینها سوله‌های ورزشی است حال اگر اجازه می‌دهید برای مواقع بحران هم از آنها استفاده کنیم!

رجب‌زاده رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: این سوله‌ها به مرور از دست سازمان خارج شده و جزو مایملک سازمان ورزش می‌شود. البته فقط ورزش نیست بلکه ارگان‌های فرهنگی، عمرانی و... هم به دنبال این سوله‌ها هستند.

وی ادامه داد: تهران 8 میلیون جمعیت ساکن و 12 میلیون جمعیت در طول روز دارد و لرزه‌خیزترین شهر کشور است که هر لحظه باید در انتظار حادثه‌ای باشد. اگر شما تصویب کنید من همه سوله‌ها را تحویل سازمان ورزش می‌دهم و هیچ بحثی هم نداریم اما هر اقدامی برای مدیریت بحران باید قبل از آن انجام شود.

رجب‌زاده اضافه کرد:‌ موقع بحران، زمان هماهنگی، مدیریت و آموزش نیست بلکه فقط زمان عمل است اما وقتی ما سوله‌ها را در اختیار نداریم سیستم‌های ارتباطی، اطلاعاتی، مدیریتی و تجهیزات خود را کجا باید مستقر کنیم. ما تجهیزات را خریده‌ایم ولی جای برای بردن آنها نداریم.

وی ادامه داد: سیستم مدیریت محله‌ای، ناحیه‌ای و منطقه‌ای بحران در تهران در دنیا کم‌نظیر است و حتی ژاپن به عنوان لرزه‌خیزترین کشور دنیا چنین مکانیزمی ندارد اما ما برای بالا بردن کارایی خود نیاز به در اختیار داشتن سوله‌هایمان داریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها