امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36290
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، مفتی قزاقستان در مصاحبه با نشریه «کاروان» در این کشور بر احیاء و تقویت اسلام سنتی در قزاقستان تأکید ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، مفتی قزاقستان در مصاحبه با نشریه «کاروان» در این کشور بر احیاء و تقویت اسلام سنتی در قزاقستان تأکید کرد.

«ارجان مایامراف» مفتی قزاقستان در ادامه افزود: این یک نیاز اساسی در قزاقستان است که اسلام سنتی که قرن‌ها مردم این کشور با آن زندگی کرد‌ه‌اند، احیاء و به جوانان ارائه شود.

وی با اشاره به آزادی ادیان که پس از استقلال در قزاقستان ایجاد شده است، تصریح کرد که در پرتوی این آزادی‌ها، مذاهب مختلف توانستند ارزش‌های خود را بروز دهند ولی تنها اسلام بود که توانست روح معنوی را بدون اختلاف‌نظر در مردم ایجاد کند.

مایامراف در ادامه اظهار داشت که «ما نباید کم‌تحرک باشیم بلکه باید باورهای دینی - سنتی مردم قزاقستان را که قرن‌ها با آن زندگی کرده‌اند، احیاء و تقویت کنیم و جوانان خود را در دامان این ارزش‌ها پرورش دهیم.»

مفتی قزاقستان با بیان این که جنبش‌های رادیکال بسیار خطرناک هستند، تصریح کرد که «ما خودمان باید با اسلام افراطی مبارزه کنیم و بنا بر گفته امام «بخاری»، این مبارزه احتیاج به تلاش مشترک دارد.»

وی در پایان افزود: «در اسلام افراطی درک و ماهیت اسلام واقعی شناخته نخواهد شد و وظیفه ما این است که اسلام واقعی را بشناسانیم و در این زمینه باید از تجربیات تاریخی استفاده کرده و بر دین اجدادی خود پایبند باشیم.»

این اظهارات مقام عالی‌رتبه مذهبی قزاقستان در حالی صورت می‌گیرد که کارشناسان از گسترش تفکر سلفیت افراطی در قالب فعالیت‌های زیرزمینی و جذب جوانان در قزاقستان از سوی گروه‌های افراطی بویژه در مناطق غربی این کشور که به منطقه قفقاز و جنوب روسیه نزدیک می‌باشد، اظهار نگرانی می‌کنند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها