امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3630
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۸
تعداد بازدید: 182
علی محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: بر اساس پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت مهلتی دوباره به خودروسازان برای پیشروی به ...

علی محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: بر اساس پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت مهلتی دوباره به خودروسازان برای پیشروی به سمت استاندارد یورو 4 داد.

قائم مقام سازمان محیط زیست افزود: بر همین اساس خودروسازان داخلی موظف‌ هستند تا 30 خردادماه سال جاری نسبت به ارتقای سطح استاندارد محصولاتشان اقدام کنند.

وی بیان داشت: شماره گذاری خودروهای یورو2 تا حداکثر پایان خردادماه سال جاری تمدید شد.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه دولت شماره گذاری خودروهای یورو 2 از اول تیرماه سال جای ممنوع خواهد شد و کلیه خودروهای تولید داخل ملزم به رعایت استاندارد یورو 4 از تاریخ اول تیرماه سال جاری هستند.

شاعری با بیان اینکه در صورت عدم ارتقای سطح استاندارد خودروها، خودروها از سوی پلیس راهور ناجا شماره‌گذاری نخواهد شد، گفت: این مهلت دیگر تمدید نمی‌شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: لازم به ذکر است که تاکنون حدود  30درصد از خودروهای تولید داخل موفق با اخذ استاندارد یورو 4 شده‌اند و 70درصد باقی مانده با استاندارد  یورو 4 انطباق نیافته اند که بر اساس مصوبه اخیر این بخش از وسایل نقلیه باید طی 2 ماه آینده استانداردهای لازم را پاس کنند.

قائم مقام سازمان محیط زیست افزود: سازمان محیط زیست مجری مصوبه دولت است و با توجه به شرایط محدودیت‌های موجود طبق صلاحدید،ْ دولت 2 ماه دیگر به خودروسازان فرصت داده است و این مهلت فرصتی دوباره برای خودروسازان برای انطباق محصولاتشان با استاندارد یورو 4 است.

انتهای پیام/  

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها