امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36314
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست هیئت عمومی دیوان عالی کشور صبح امروز به ریاست آیت‌الله محسنی گرکانی و با حضور دادستان کل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست هیئت عمومی دیوان عالی کشور صبح امروز به ریاست آیت‌الله محسنی گرکانی و با حضور دادستان کل کشور و قضات عالی رتبه دیوان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به حدیث شریف نبوی «نعمتان مجهولتان الصحه والامان» اظهار داشت: دو نعمت ناشناخته در جامعه وجود دارد و آن دو، سلامتی و امنیت است.

رئیس دیوان عالی کشور در ادامه افزود: اگر در جامعه‌ای سه رکن بهداشت و سلامت جامعه، امنیت عمومی و سالم سازی اقتصاد و معیشت مردم سامان پذیرد آن جامعه پویایی لازم را پیدا خواهد داشت و به سمت تعالی و کمال حرکت خواهد کرد.

گرکانی گفت: با وجود این سه رکن در اجتماع، نشاط روحی و معنوی در جامعه شهری و روستایی فراگیر می‌شود.

وی افزود: در جامعه‌ای که مردم با فقر و اقتصاد بیمار روزگار سپری کنند، سرانجام کفر و فساد و تبعیض ایجاد و اخلاق و معنویت به فراموشی سپرده می شود و اعتماد عمومی خدشه‌دار خواهد شد.

رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: وظیفه دولت تدبیر و امید اسلامی این است که با تلاش هر چه بیشتر مشکلات اجتماعی، ‌فرهنگی، ‌اقتصادی و سیاسی کشور را با هماهنگی وزرای تازه نفس و با تجربه که با آراء بالا انتخاب شده‌اند برطرف سازد.

آیت‌الله محسنی گرکانی خاطر نشان کرد: وزرا با عدالت و ایثار در راه خدمت بی‌منت گام بردارند و هر یک از وزرا با انگیزه معنوی و اخلاق نبوی نیازهای اولیه مردم را در اولویت کاری خود قرار دهند.

رئیس دیوان عالی کشور در ادامه گفت: هنگامی که مسلمانان پس از گذشت 25 سال از ارتحال ملکوتی پیامبر اعظم (ص) عموماً از حضرت امیرالمومنین (ع)تقاضای قبول خلافت و پذیـرش رای بـه زمـامداری آن حضرت را کردند آن حضرت در پاسخ فرموده‌اند: ما در زمانی بـه کاری اقدام می کنیم که دلها و اندیشه‌ها و فرهنگ اسلام رنگ باخته و استوار نمانده است و به مشکلاتی برخواهیم خورد که برطرف ساختن آن مشکلات کار آسانی نیست بنابراین وزیر و مشاور بودن من برای شما بهتر از آن است که امیر و زمامدار باشم.

آیت الله محسنی گرکانی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: یکی از وزرا نامدار ایران، صاحب بن عباد است که وزیری عادل و دانشمند و ادیبی فرزانه بود و خدمات زیادی به کشور ایران و مذهب تشیع کرد و پست وزارت را با عدالت اداره می کرد.

وی افزود: زمانیکه از او سوال شد زیر بنای وزارت شما چیست در پاسخ بیان کرد «لوشق عن قلبی یری وسطه سطران قد خطّا بلا کاتبُ العدل و التوحید فی جانب و حب اهل البیت عن جانب» اگر قلب من شکافته شود در وسط آن دو سطر دیده می شود بدون آنکه نوشته شده باشد، عدالت و خداشناسی یک طرف و محبت خاندان پیامبر اعظم در طرف دیگر است.

رئیس دیوان عالی کشور افزود: دوران وزارت صاحب بن عباد 19 سال طول کشید و کمتر وزیری در تاریخ بوده که محبوبیت مردمی و اقبال عمومی به میزان او داشته باشد تا آنجا که پس از فوتش در تشییع او از شیعه و سنی و علما و دانشمندان و امرا و همه اقشار جامعه شرکت کردند.

ایشان در پایان ابراز امیدواری کرد که اندیشه عدالت در قضاوت در دستگاه قضا به فرهنگ عمومی تبدیل شود.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها