امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36318
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی «گاردین»، دولت آمریکا از قاضی نظامی پرونده «برادلی مانینگ» درخواست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی «گاردین»، دولت آمریکا از قاضی نظامی پرونده «برادلی مانینگ» درخواست کرده است که محکومیت 60 سال زندان را برای این نظامی پیشین آمریکایی صادر کند.

استدلال مقامات دولت آمریکا این است که این نظامی آمریکایی مجموعه عظیمی از اسناد محرمانه را در اختیار «ویکی‌لیکس» قرار داده است و لیاقت او این است که اکثر باقیمانده زندگی خود را در حبس بگذراند.

سرهنگ «دنیس لیند» قاضی پرونده مانینگ قرار است ساعت 9:00 صبح امروز مباحثات خود در زمینه این پرونده را آغاز می‌کند.

مانینگ ماه گذشته میلادی به انجام 20 فقره جرم متهم شد که هفت مورد از آن اتهامات طبق قانون جاسوسی بود اما از اکثر اتهامات کمک به دشمن تبرئه شد.

در هفته‌های اخیر در یک سری از جلسات استماع محاکمه، دادستان‌ و وکیل مدافع مانینگ در خصوص شدت و جدیدت مجازات 25 سال حبس این نظامی آمریکایی در قاضی پرونده لابی‌ کردند.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که مانینگ با حداکثر حبس 90 سال در زندان روبرو است که البته تعداد کمی از کارشناسان نظامی وجود دارند که بر این باورند که مانینگ به این تعداد سال حبس محکوم می‌شود.

روزنامه گاردین ادامه داد که این نظامی آمریکایی احتمالاً در روزهای آتی و در زودترین زمان ممکن محکوم می‌شود.

این نظامی 25 ساله که یک تحلیلگر اطلاعاتی است در ماه مه 2010 در حین خدمت در عراق دستگیر شد و به دانلود کردن اسناد اطلاعاتی، اطلاعات و اسناد دیپلماتیک و همچنین ویدئوهای رزمی و ارسال آن برای ویکی‌لیکس متهم شد.

وی در ماه فوریه شهادت داد که این فایل‌ها را به منظور راه‌انداختن بحث‌های داخلی درباره ارتش آمریکا و به طور کلی سیاست خارجی برای ویکی‌لیکس ارسال کرده است.

یکی از ویدئوهای نظامی آمریکا که فاش شده بود، حمله 2007 بالگردهای «آپاچی» را نشان می‌داد که به کشته شدن ده‌ها نفر در بغداد منتهی شد که در میان قربانیان، کارکنان رویترز، نیز بودند.

دستگیری و تشکیل دادگاه مانینگ منجر به برانگیخته شدن اعتراضات گسترده‌ای از حامیان حقوق بشر و حامیان آزادی بیان را برانگیخت و تظاهرات گسترده‌ای در سطح آمریکا و جهان در حمایت از او برگزار شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها