امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36319
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، موسسه آمریکایی «صندوق صلح» در گزارش سالانه خویش تحت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، موسسه آمریکایی «صندوق صلح» در گزارش سالانه خویش تحت عنوان «نمای کشورهای شکست خورده» که در آن وضعیت 178 کشور جهان مورد بررسی قرار گرفته، اوکراین را در اواسط فهرست کشورهای بی‌ثبات قرار داده است.

این تحقیق چندین عامل که تاثیر منفی بر وضعیت ثبات سیاسی و وضعیت اجتماعی دارد را مورد توجه قرار داده که شامل «فرار مغزها»، روابط متقابل گروه‌های اجتماعی، توسعه اقتصادی، مشروعیت دولت و تهدیدات خارجی می‌شود.

در میان سایر کشورهای سابق عضو اتحاد جماهیر شوروی، وضعیت لتونی، استونی و لیتوانی، به مراتب بهتر از اوکراین است. اوضاع در قزاقستان، ارمنستان، مولداوی، بلاروس و ترکمنستان بسیار بدتر از اوکراین است. بدترین وضعیت هم برای جمهوری آذربایجان، گرجستان، تاجیکستان، قرقیزستان و ازبکستان در نظر گرفته شده است.

به عقیده کارشناسان این موسسه، بزرگترین مشکل اوکراین، اختلاف بین سران سیاسی و ارتباط آنها با مشکلات مربوط به انتخابات و رقابتهای سیاسی است. دومین مشکل بزرگ اوکراین مشروعیت دولت است که سطح بالای فساد مالی، میزان کم دموکراسی و بی ثباتی اقتصادی از دلایل آن است. و سومین مشکل بزرگ اوکراین هم مداخله خارجی در امور داخلی این کشور ارزیابی شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها