امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36327
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 141
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو ضمن اعلام فیلم‌های سال جاری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو ضمن اعلام فیلم‌های سال جاری خود، فیلم فلسطینی «استریو» ساخته «رشید مشهراوی» کارگردان مطرح فلسطینی را به عنوان فیلم افتتاحیه این جشنواره اعلام کرد.

«عبدالسلام ابوعسکر»، تهیه‌کننده این فیلم با اشاره به آغاز به کار این جشنواره در 5 سپتامبر(14 شهریور) است، گفت: قرار است این فیلم علاوه بر اکران در مراسم افتتاحیه 6 بار دیگر، 2 بار برای هر کدام از اقشار خبرنگار، منتقد و باقی مردم به نمایش درآید.

وی با بیان اینکه این فیلم کاری از «شرکت سین سینال برای توسعه سمعی بصری» در فلسطین و شرکت «سینیتل فیلمز» تونس و موسساتی در نروژ، امارات، فرانسه و فلسطین است، افزود: تصویربرداری این فیلم با حضور ده‌ها هنرمند و متخصص فلسطینی، عرب و غیرعرب و ده‌ها بازیگر فلسطینی در تعدادی از شهرهای کرانه باختری انجام شده است.

تهیه‌کننده این فیلم با اشاره به تصویربرداری 6 هفته‌ای این فیلم، تاکید کرد: داستان این فیلم مربوط به دو برادری است که برای جمع کردن پول جهت مهاجرت به کانادا تصمیم می‌گیرند به اجاره دادن و راه‌اندازی بلندگو برای مراسم‌های جشن و عزا اقدام کنند.

برادر بزرگتر بعد از آنکه همسر خود را در جریان بمباران اسرائیلی‌ها از دست داده، دیگر در مجالس عروسی نمی‌خواند و به فکر مهاجرت افتاده است و برادر کوچکتر نیز به دلیل بمب‌گذاری کر و لال شده است و برای استمرار طرح مهاجرات‌شان طرح ازدواج با نامزد خود را لغو کرده است.

فیلم «استریو» در جریان اجاره دادن و به کار بستن بلندگوها برای مراسم‌های جشن، تظاهرات‌ها و سخنرانی‌ها و درگیری در جزئیات واقعیت حاضر در فلسطین چالش این دو برادر بین سفر و مهاجرت و ماندن را به تصویر کشیده است.

بنابر این گزارش در این فیلم بازیگرانی چون محمود ابوجازی، صلاح حنون، عرین عمری و میساء عبدالهادی بازی می‌کنند و قرار است این فیلم پس از رقابت در تورنتوی کانادا در معدود سینماهای کرانه باختری و همچنین اراضی اشغالی 1948 اکران شود.

رشید مشهروای نیز در پی ورود این فیلم به جشنواره تورنتو ابراز امیدواری کرده است تا جهان به اهمیت سینمای فلسطین و قدرت آن برای رقابت در جشنواره جهانی پی ببرند.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار