امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3633
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۸
تعداد بازدید: 128
حسن مسلمی نائینی، مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ...

حسن مسلمی نائینی، مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: محدودیتی در بورس دکتری دستگاه‌های اجرایی در تعداد نفرات وجود ندارد و به تعداد متقاضیان زمینه جذب دانشجویان وجود دارد.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام بورس دکتری دستگاه‌های اجرایی از چهارشنبه هفته جاری آغاز می‌شود، تصریح کرد: پذیرش در بورس دکتری دستگاه‌های اجرایی از مهر ماه امسال آغاز می‌شود و تعدادی نیز در نیمسال دوم در دانشگاه‌ها پذیرش می‌شوند.

مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم خاطر نشان کرد: این اقدام برای اولین بار است که در کشور و در مقطع دکتری صورت می‌گیرد و این هدیه حوزه کاربردی است که متخصصین، مهندسان و کارشناسان می‌توانند از این امکان استفاده کنند.

مسلمی در ادامه بیان کرد: با اجرای این طرح در دانشگاه‌ها این امکان ایجاد شد که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در داخل کشور و با کمک اساتید داخلی به ادامه تحصیل بپردازند و مقاله‌ای را به صورت یک رساله دکترا در بیاورند و اگر قابل قبول شد به آنها مدرک دکتری داده می‌شود.

وی با اشاره به ارتباط دانشگاه‌ها و صنعت گفت: در حال حاضر ارتباطی که بین صنعت و دانشگاه‌ها وجود دارد ارتباط ضعیفی است و این فرصتی است که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد و افرادی که قابلیت ارتباط با صنعت دارند می‌توانند از این امکان بهره‌مند شوند.

مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم در ادامه بیان کرد: در گذشته افرادی در مقطع دکتری تحصیل می‌کردند از طرف دانشگاه بودند ولی در حال حضار از صنعت درخواست کردیم، افرادی را برای ادامه تحصیل معرفی کنند و این اقدام برای این است که هم ارتقاء علمی بوجود بیاید و هم افرادی که در صنعت فعالند به انجام پروژه‌های علمی آشنا بشوند.
وی با اشاره به آغاز ثبت‌نام بورس دکتری دستگاه‌های اجرایی از چهارشنبه، گفت: تا کنون 500 درخواست بورس از سوی دانشگاه‌ها ارایه شده است.

مسلمی در پایان گفت: تمام دانشجویان دانشگاه‌های سراسری، آزاد و پیام نور بدون هیچ تفاوتی می‌توانند از این امکان استفاده کنند و برای تمام دانشجویانی که قابلیت ارتباط با مراکز خدماتی، اجرایی و صنعتی دارند این زمینه فراهم است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها