امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36344
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دور دوم مذاکرات سازش امروز بین نمایندگان رژیم‌صهیونیستی و تشکیلات خودگردان برگزار می‌شود. این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دور دوم مذاکرات سازش امروز بین نمایندگان رژیم‌صهیونیستی و تشکیلات خودگردان برگزار می‌شود. این خبر را یک مقام بلندپایه فلسطینی به خبرگزاری آسوشیتدپرس داده است.
دور اول این مذاکرات هفته گذشته در قدس اشغالی و پشت درهای بسته برگزار شد. این مقام فلسطینی از اعلام محل انجام این دور از مذاکرات خودداری کرده اما «زیپی لیونی» وزیر دادگستری و نماینده اسرائیلی‌ها در مذاکرات سازش، پیش از آغاز این مذاکرات گفته بود میزبانی گفت‌وگوها به صورت رفت و برگشت است. با استناد به گفته وی، احتمالا مذاکرات امروز باید در رام‌الله و به میزبانی طرف فلسطینی برگزار شود.
از آن جا که «جان‌ کری» وزیر خارجه آمریکا از دو طرف خواسته است جزئیات مذاکرات را به رسانه‌ها منتقل نکنند، این مقام فلسطینی اجازه نداده نام او عنوان شود.
امروز لیونی از پاسخ به سوال رادیو اسرائیل در مورد زمان و مکان برگزاری دور دوم مذاکرات خودداری کرده و گفت برگزاری مذاکرات بدون پوشش رسانه‌ای، اقدامی است که با هدف اعتمادسازی دوجانبه صورت می‌گیرد. پیش از این گفته می‌شد که دور دوم مذاکرات احتمالا ماه آینده برگزار می‌شود.
یک ماه قبل دور مقدماتی این مذاکرات با هدف تعیین چارچوب گفت‌وگوها در واشنگتن برگزار شد. این مذاکرات با میانجیری آمریکا و بعد از وقفه‌ای سه ساله بار دیگر به جریان افتاده است.
«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان سال 2010 در اعتراض به شهرک‌سازی‌های رژیم‌صهیونیستی در اراضی اشغالی، از این مذاکرات خارج شد. توقف این شهرک‌سازی‌ها یکی از شروط اصلی وی برای بازگشت به مذاکرات بود. با این وجود، وی در حالی به مذاکرات بازگشته که اسرائیلی‌ها همچنان به شهرک‌سازی ادامه می‌دهند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها