امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36346
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شورای روابط خارجی آمریکا در یکی از یادداشت‌های خود مرتکب اشتباهی فاحش شد که ناشی از بی‌اطلاعی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شورای روابط خارجی آمریکا در یکی از یادداشت‌های خود مرتکب اشتباهی فاحش شد که ناشی از بی‌اطلاعی یا دست‌کم کم‌اطلاعی برخی تحلیل‌گران این شورا در خصوص شرایط کشورهای خاورمیانه است.

«ایزابل کولمن»، در یادداشتی تحت عنوان «عدم تغییر نسل در رهبری عربستان سعودی برای آمریکا چه معنایی دارد؟»، ناشیانه و بدون اطلاع از وصیت‌نامه «عبدالعزیز بن سعود»، بنیان‌گذار رژیم آل‌سعود، به تحلیل لزوم انتقال پادشاهی در عربستان سعودی به نسل جدید پرداخته است!
کولمن پادشاه فعلی عربستان را متهم کرده که تغییر نسل در پادشاهی را با انتصاب شاهزاده مقرن برای جانشینی احتمالی ولیعهد، به تاخیر افکنده است.

خانم کولمن ظاهرا اصلا اطلاع ندارد که بنابر وصیت بنیان‌گذار عربستان سعودی، تا زمانی که پسران زنده هستند، حکومت به نوادگان نخواهد رسید بنابراین تا کسی از پسران عبدالعزیز زنده است، تغییر نسل در پادشاهی آل‌سعود ممکن نیست!

جالب‌تر اینکه بالای این گزارش نوشته شده است: «از کارشناسان شورای روابط خارجی بپرسید!» بدیهی است که سیاست خارجی ایالات متحده با پرسیدن از چنین کارشناسانی، کارش به جایی برسد که در یک جبهه با القاعده بجنگد و در جبهه دیگر با این شبکه متحد شود!

شورای روابط خارجی آمریکا از اندیشکده‌های اثرگذار بر سیاست خارجی این کشور است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها