امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36347
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، «اسماعیل هنیه» طی سخنانی در جلسه فراکسیون پارلمانی حماس که در مقر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، «اسماعیل هنیه» طی سخنانی در جلسه فراکسیون پارلمانی حماس که در مقر مجلس قانونگذاری در غزه به منظور بررسی موضوع ازسرگیری مذاکرات سازش با اسرائیل برگزار شد، گفت: این مذاکرات هیچ موفقیتی جز برای اسرائیل محقق نکرده است.

هنیه اظهار داشت که بازگشت به مذاکرات تصمیمی بر خلاف اجماع ملی و یک تحرک یکجانبه به دور از روحیه و وجدان ملت فلسطین است.

نخست‌وزیر دولت منتخب فلسطین تاکید کرد که مذاکرات به پوششی برای استمرار شهرک‌سازی‌ها و حذف قضیه فلسطین تبدیل شده است بویژه اینکه مذاکره‌کننده فلسطینی از شروط خود دست برداشته و حتی اسرائیل شروطی اعم از ضرورت به رسمیت شناختن دولت یهودی اسرائیل بر طرف فلسطینی تحمیل می‌کند.

وی تصریح کرد که ازسرگیری مذاکرات سازش وجود خلل در اتخاذ تصمیمات فلسطینی را فاش کرد به گونه‌ای که این تصمیمات به دور از اجماع و موسسات، هیئت‌های منتخب، مجلس قانونگذاری و دولت‌های مشروع اتخاذ می‌شود.

هنیه همچنین افزود که حماس مانعی برای پایبندی به مقاومت و در عین حال انجام فعالیت سیاسی نمی‌بیند تا زمانیکه سیاست از اصول و حقوق ما نشأت گرفته و از حقوق و خواسته‌ها و آرمان ملت فلسطین عبور نکرده و بر پایه امتیازدهی و کوتاهی کردن و ترس نباشد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش به شهدای مصر و امت عربی و اسرا و بازداشت‌شدگان به خصوص «محمد بدیع» رهبر جماعت اخوان‌المسلمین سلام و درود فرستاد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار