امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36352
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۴
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس پس از کودتای اخیر در مصر و حوادث اخیر در نقاط مختلف و شهرهای مختلف مصر موج جدیدی برای تکفیر «اخوان الملسمین» از سوی ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس پس از کودتای اخیر در مصر و حوادث اخیر در نقاط مختلف و شهرهای مختلف مصر موج جدیدی برای تکفیر «اخوان الملسمین» از سوی جریان‌های دینی و سلفی از یک سو و انحلال این جماعت اصیل اسلامی از سوی دولت کودتاچی این کشور آغاز شده است.

بنابر این گزارش «دکتر احمد کریمه» از اساتید باسابقه شریعت اسلامی الازهر یکی از کسانی بود که «جهادیون» و «اخوان المسلمین» را به جرم کشیدن اسلحه به روی مردم و دولت مصر خوارج و تکفیری نامید.

اما در پی این اقدام «عباس شومان» دبیر کل «هیئت علمای بزرگان الازهر» و رئیس دانشکده مطالعات عربی و اسلامی الازهر، با رد حمایت الازهر از چنین فتاوایی، گفت: کسانی که به نقل از آنها اخوان المسلمین خارج از امت اسلامی عنوان شده می‌گویند که چنین فتاوایی صادر نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه ضوابط شرعی وجود ندارد که اخوان المسلمین را خوارج بنامیم، افزود: الازهر از چنین فتاوایی بری است.

بنابر این گزارش پیش از این نیز در پی صدور فتاوای شیخ یوسف القرضاوی علیه مخالفان اخوان المسلمین مصر تعدادی از علمای الازهر در نامه‌هایی خواستار لغو عضویت قرضاوی از «هیئت علمای بزرگ الازهر» شده بودند که با مخالفت احمد الطیب، شیخ الازهر واقع شده بود.

به گزارش فارس، علیرغم میل کودتاچیان مصر که شیخ الازهر هم با آنها همراهی داشته است، جایگاه تاریخی و مردمی «جماعت اخوان المسلمین» اجازه حذف این تشکل بزرگ اسلامی را به آنان نمی‌دهد.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها