امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3637
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۸
تعداد بازدید: 150
 به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حسین هژبری معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش امروز در نشست خبری که در ساختمان زنده‌یاد ...

 به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حسین هژبری معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش امروز در نشست خبری که در ساختمان زنده‌یاد علاقه‌مندان این وزارتخانه برگزار شد به فعالیت‌های آموزش و پرورش در مشارکت همگان برای خلق حماسه سیاسی اشاره کرد و اظهار داشت: در بحث انتخابات به حضور و مشارکت در انتخابات و حضور در خلق حماسه سیاسی اشاره می‌شود.

وی با بیان اینکه انتخابات و انتخاب کردن در دانش‌آموزان تمرین می‌شود، گفت: در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی شاهد بودیم که 10 میلیون دانش‌آموز پای صندوق رأی در مدارس حضور یافتند و رأی دادند.

هژبری به عضویت دانش‌آموزان در تشکل‌های دانش‌آموزی اشاره کرد و ادامه داد: 4.5 میلیون دانش‌آموز در بسیج دانش‌آموزی، 500 هزار نفر در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، یک میلیون دانش‌آموز در سازمان دانش‌آموزی و یک میلیون دانش‌آموز در تشکل دانش‌آموزی هلال‌احمر عضو هستند که در بحث انتخابات 24 خرداد ماه نیز با محوریت تشکل‌های دانش‌آموزی برنامه‌‌هایی را آغاز کردیم و یکی از مهم‌ترین این برنامه‌ها، بسته‌ای است که در قالب نمایشگاه به دانش‌آموزان عرضه می‌شود.

وی اضافه کرد: 11 پوستر تحت عنوان انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری تهیه شده است که محتوای آن از فرمایشات مقام معظم رهبری است و تصاویر حماسه‌آفرین در آن پیش‌بینی شده است.

* برگزاری نمایشگاه پوستر انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری در 80 هزار مدرسه

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه 80 هزار نسخه از این بسته به 80 هزار مدرسه ارسال می‌شود، افزود: این نمایشگاه در 80 هزار مدرسه برپا می‌شود و دانش‌آموزان بر پوستر آخر، انگشت می‌زنند و در انتخابات اعلام حضور می‌کنند که هدف اصلی ما فرهنگ‌سازی حضور در انتخابات است.

وی با بیان اینکه فردی به عنوان راهنما در تمام این نمایشگاه‌ها حضور دارد و به اطلاع‌رسانی به دانش‌آموزان می‌پردازد، ادامه داد: انجمن اولیا و مربیان نیز در این نمایشگاه مشارکت حداکثری دارند.

هژبری ‌به برگزاری جشن تکلیف سیاسی برای دانش‌آموزانی که برای اولین بار در انتخابات شرکت می‌کنند، اشاره کرد و گفت: کمتر از یک میلیون دانش‌آموز شامل دانش‌آموزانی که به سن رأی دادن رسیده‌اند، دانش‌آموزان مدارس بزرگسال و آموزش از راه دور می‌توانند در انتخابات رأی دهند و جشن تکلیف سیاسی برای دانش‌آموزانی است که برای اولین بار به سن رأی دادن رسیده‌اند و توسط استان‌ها برگزار می‌شود.

وی از تهیه سرود ملی حماسی نیز خبر داد و اظهار داشت: این سرود به زودی آماده می‌شود؛ ضمن اینکه هر تشکل‌ دانش‌آموزی هم روزنامه‌ دیواری تهیه می‌کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در واکنش به این جمله که برخی گفته‌ها در خصوص حضور وزیر آموزش و پرورش به عنوان کاندیدای ریاست‌جموری مطرح است، گفت: وزیر آموزش و پرورش تأکید کردند که کوچکترین شائبه‌ای در زمینه فعالیت‌های دانش‌آموزی و فرهنگیان در این خصوص پیش نیاید و شما می‌توانید از تمام برنامه‌ها بازدید کرده و گزارش تهیه کنید؛ برنامه ما فقط حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات و خلق حماسه سیاسی است.

وی تأکید کرد: مدارس به هیچ عنوان حق تبلیغات انتخاباتی را ندارند.
انتهای پیام/‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها