امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36371
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سعید منتظرالمهدی در کارگاه آموزشی دو روزه «مطالعات امنیت اجتماعی»، گفت: داشتن سعه صدر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سعید منتظرالمهدی در کارگاه آموزشی دو روزه «مطالعات امنیت اجتماعی»، گفت: داشتن سعه صدر برای افرادی که در امور انتظامی فعالیت می‌کنند بسیار لازم و ضروری است، لذا باید تمام برخوردهای ما بر پایه اخلاق باشد و با زیر مجموعه خود رفتاری ژنرالی نداشته باشیم.

منتظرالمهدی در ادامه سخنان خود به اهمیت امر آموزش در نیروی انتظامی اشاره کرد و اظهار داشت: آموزش بعنوان اصولی‌ترین رکن توسعه سازمانی بوده و تداوم آن در دستور کار قرار می‌گیرد چرا که لازمه پویایی فکر بر اساس گفته پیامبر اکرم (ص)، آموزش و تحصیل است.

معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه در جای جای نیروی انتظامی، پیشگیری اجتماعی بر انجام امور انتظامی ارجحیت یافته است، گفت: البته در گذشته‌های دور اینطور نبود و ناجا زمانی وارد عمل می‌شد که جرمی اتفاق افتاده بود اما خوشبختانه در حال حاضر ما وقایع را از قبل پیش‌بینی کرده و پیشگیری را سرلوحه کار خود قرار داده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه نباید با امور اجتماعی با اسلحه برخورد کرد، افزود: بنابر این مهم‌ترین مأموریت نیروی انتظامی پیشگیری اجتماعی است، برای مثال در حوزه عفاف و حجاب، ناجا در کنار 25 دستگاه دیگر در حال فعالیت است که 90 درصد فعالیت‌های آن دستگاه‌ها، ایجابی است و تنها چند درصد باقیمانده سلبی است.

منتظرالمهدی اذعان داشت: باید عالم‌ترین افراد در حوزه اجتماعی و مراکز برآورد اجتماعی استان‌ها، بکارگیری شوند چرا که اطلاعات و برآوردهای آنان باعث تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در سطح نیروی انتظامی است.

وی ادامه داد: شناخت و ارائه تصویر درست از جامعه باعث می‌شود تا با استفاده از منابع اصلی به پیش‌بینی بپردازیم و در نتیجه تصمیم‌هایی در سطح ناجا گرفته شود؛ مراقب باشید اطلاعات و برآوردهای شما فرماندهان را به اشتباه نیندازد.

معاون اجتماعی ناجا در این خصوص افزود: برای مثال معضل طلاق در جامعه بسیار مهم است، به همین منظور برای شناخت این مشکل و راهکارهای حل آن، ابتدا باید موضوع، تبعات آن در جامعه و معضلات ناشی از آن را به درستی بشناسیم، تا بتوانیم تصمیم‌گیری و تصمیم سازی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر درست بنگریم در می‌یابیم که دلایل طلاق‌هایی که در حال حاضر در جامعه ما صورت می‌گیرد، واهی و پوچ است تا جاییکه وقتی متقاضیان طلاق برای رفع مشکلات خود به مشاورهای ما مراجعه می‌کنند، مشکلات 60 درصد این افراد مرتفع می‌شود.

منتظرالمهدی اظهار داشت: مطالعه و شناخت جامعه مهم‌ترین و اصلی‌ترین مأموریت مرکز مطالعات معاونت اجتماعی است چرا که تصمیم‌گیری‌های سطح ناجا بر اساس برآورد و نتایج آنان انجام می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها