امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36389
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل القدس العربی، یورگ مونتالی رئیس دفتر صلیب سرخ در بیروت پایتخت لبنان گفت: پراکندگی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل القدس العربی، یورگ مونتالی رئیس دفتر صلیب سرخ در بیروت پایتخت لبنان گفت: پراکندگی و اختلاف بین گروه‌های مسلح مخالف دولت سوریه باعث تعلیق در عملیات امدادرسانی در این کشور شده است.

مونتالی افزود:‌ وقتی گروه‌های مسلح دچار پراکندگی هستند ما باید اعتماد همه این گروه‌ها را که در مناطق حضور دارند جلب کنیم تا بتوانیم برای مردم غیرنظامی کمک رسانی کنیم.

وی با اشاره به اینکه صلیب سرخ بدون هیچ اقدام و حمایت مسلحانه‌ای فعالیت می‌کند، افزود: اکنون در سوریه برخی گروه‌ها تحت فرمان ارتش آزاد هستند، برخی هم تحت فرمان القاعده کار می‌کنند و دسته سومی هم هستند که خودمختار هستند.

رئیس دفتر صلیب سرخ در بیروت با اشاره به اینکه دولت دمشق اجازه کار به نیروهای صلیب سرخ را داده، افزود: با این حال ارتش سوریه اجازه ورود به مناطق جنگی را به نیروهای صلیب سرخ نمی‌دهد و از همین رو برای ورود به حمص و القصیر در روزهای درگیری با مشکل مواجه بودیم.

جنگ در سوریه که از دو سال قبل آغاز شده به کشته شدن ده‌‌ها هزار نفر و آوارگی بیش از یک میلیون نفر منجر شده است.

برخی کشورهای منطقه با کمک متحدان غربی خود تلاش کردند تا اعتراضات محدود در برخی مناطق مرزی در سوریه به جنگی تمام عیار بدل شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار