امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36397
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، سردار اسکندر مومنی عصر امروز در جمع خبرنگاران زنجان با اشاره به آغاز دور دوم سفرهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، سردار اسکندر مومنی عصر امروز در جمع خبرنگاران زنجان با اشاره به آغاز دور دوم سفرهای تابستانی در سطح کشور اظهار داشت: بعد از ماه رمضان 83 میلیون سفر در جاده‌های کشور به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به تاثیر گذار بودن وضعیت جوی در سفرهای جاده‌ای کشور افزود: الگوی حال حاضر سفرهای جاده‌ای کشور در محورهای شمال و شمال غرب کشور است.

رئیس پلیس راهور ناجا به حجم بالای سفرها در جاده‌های شمال کشور اشاره و تصریح کرد: این موضوع بر زندگی عادی مردم شمال کشور هم تاثیر گذاشته است.

وی  با اذعان به نبود مسیر رفت و برگشت جدا در جاده‌های شمال کشور اضافه کرد: هر چند تلاش‌هایی در این راستا انجام شده است ولی هنوز این مسیرها با توجه به حجم بالای مسافرت‌ها جداسازی نشده است.

سردار مومنی محورهای تهران، فارس و خراسان رضوی را دارای بیشترین تصادفات جاده‌ای در سطح کشور اعلام کرد و گفت: آمار تصادفات و تلفات جاده‌ای در این استان‌ها هم با توجه به کاهش کشوری کاهش یافته است.

وی به کاهش 10 درصدی تلفات تصادفات ناشی از حوادث رانندگی طی چهار ماه گذشته از سال جاری اشاره کرد و افزود: این آمار طی چند سال گذشته مرتب کاهش یافته است هر چند این آمارها هم نسبت بالایی را نشان می‌دهد.

رئیس پلیس راهور ناجا به کاهش متولی تلفات جاده‌ای ناشی از تصادفات جاده‌ای در کشور اشاره و تصریح کرد: این کاهش متوالی طی چهار سال گذشته ادامه داشته است.

وی با اذعان به پایین بودن ایمنی خودروهای داخلی اضافه کرد: به این مشکل باید وضعیت نامطلوب امداد و نجات جاده‌ای را هم افزود چرا که 50 درصد از تلفات حوادث رانندگی در خارج از صحنه تصادف روی می‌دهد.

سردار مومنی با بیان اینکه تلفات خارج از صحنه تصادف طی چند سال گذشته در کشور 70 درصد بوده است، افزود: وضعیت استاندارد یا مطلوب برای این قسمت 20 درصد است.

وی  خواب آلودگی رانندگان از جمله رانندگان مسن را از مهم‌ترین دلایل تصادفات جاده‌ای در استان‌هایی با وضعیت جغرافیایی زنجان اعلام و اضافه کرد: این رانندگان باید متوجه باشند که خواب نیاز ضروری بدن است که جایگزینی برای آن وجود ندارد.

رئیس پلیس راهور ناجا به سهم ارگان‌های دیگر در حوادث ناشی از تصادفات رانندگی اشاره کرد و افزود: بر اساس قانون این سهم مشخص و اعلام می‌شود که تا کنون در 2 هزار و 600 مورد از تصادفات دیگر ارگان‌ها مقصر شناخته شده‌اند که سهم شهرداری‌ها با بیش از یک‌هزار مورد بیشتر از دیگر دستگاه‌ها بوده است.

وی به مصوبات جلسات متعدد در مورد نقاط حادثه خیز جاده‌های کشور اشاره و تصریح کرد: رفع نقاط حادثه خیز از برنامه‌های بلند مدت و آشکار کردن آنها از مصوبات کوتاه مدت برای رفع این مشکل است.

سردار مومنی سرعت، سبقت و انحراف به چپ را از مهم‌ترین تخلفات منجر به تصادفات جاده‌ای در کشور دانست و گفت: رانندگان باید متوجه باشند که یک لحظه غفلت عمری پشیمانی به دنبال دارد.

وی وضعیت استان زنجان را به لحاظ کاهش تلفات جاده‌ای در کشور مطلوب اعلام و افزود: این کاهش به مانند همه نقاط کشور متوالی بوده است.

رئیس پلیس راهور ناجا بر تقویت زیر ساخت‌های جاده‌ای زنجان به لحاظ تجهیزات تاکید کرد و ادامه داد: ساماندهی موتورسیکلت‌ها هم در این استان در دستور کار قرار دارد.
انتهای پیام/73004/ق40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها