امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36427
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاخ سفید اعلام کرده آمریکا کمک‌های خود به مصر را قطع نکرده است. بنا به گزارش رویترز، جاش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاخ سفید اعلام کرده آمریکا کمک‌های خود به مصر را قطع نکرده است.

بنا به گزارش رویترز، جاش ارنست، یکی از سخنگویان کاخ سفید در یک نشست خبری گفت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا هنوز در حال بررسی گزینه‌هایی است که پیش رو دارد.

وی افزود: «گزارش‌های منتشر شده مبنی بر اینکه آمریکا کمک خود به مصر را قطع کرده صحیح نیستند.»

سخنگوی کاخ سفید همچنین گفت اقدام دولت موقت مصر مبنی بر بازداشت «محمد بدیع»رهبر اخوان المسلمین با استانداردهایی که آمریکا امیدوار است برای حفظ حقوق اساسی انسانها به آن قائل باشد، همخوانی ندارد.

کاخ سفید همچنین اعلام کرده اوباما روز سه‌شنبه با تیم امنیت ملی برای کفت‌وگو درباره جریانات مصر دیدار خواهد کرد.

پیشتر اعلام شده بود مقامات تحت حمایت ارتش مصر، محمد بدیع 70 ساله را در بحبوحه سرکوب‌گری‌های خونین تظاهرات‌های مخالفینی که خواستار بازگرداندن محمد مرسی به قدرت هستند، بازداشت کرده‌اند. محمد مرسی اولین رئیس جمهور انتخاب شده در انتخاباتی دموکراتیک بود که ارتش این کشور ماه گذشته وی را از قدرت خلع کرد.

اظهارات آقای ارنست درباره کمک‌های آمریکا به مصر پس از آن مطرح شدند که برخی از رسانه‌ها با استناد به نظر یک سناتور آمریکایی ادعا کرده بودند آمریکا به طور مخفیانه تصمیم گرفته موقتاً بخش زیادی از کمک‌های نظامی به مصر را پس از اقدام ارتش این کشور به حالت تعلیق درآورد.

وی گفت در حالی که کمک‌های نظامی آمریکا به مصر موضوعی در حال بررسی است هنوز به حالت تعلیق درنیامده است.

آمریکا از جمله کشورهایی بود که پس از آنکه ارتش مصر ماه گذشته ضمن تعلیق قانون اساسی، محمد مرسی را از قدرت خلع کرد از عنوان کودتا برای این اقدام ارتش استفاده نکرد.

آمریکا در صورت استفاده از عبارت «کودتا» بایستی کمک‌های نظامی به مصر را قطع می‌کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها