امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36448
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۰
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر ارشاد در برنامه «ره توشه»که از شبکه دو سیما پخش شد اظهار ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر ارشاد در برنامه «ره توشه»که از شبکه دو سیما پخش شد اظهار داشت: عدالت فرهنگی یعنی ایجاد فرصت‌های برابر برای همه فرهیختگان و هنرمندان و ایجاد فرصت‌های برابر برای آحاد ملت، چه کسانی که در پایتخت زندگی می‌کنند و چه کسانی که در دورترین نقطه کشور هستند، معمولاً مناطق دورافتاده از امکانات فرهنگی محروم هستند. از سینما، سالن‌های تئاتر و سایر امکاناتی که معمولاً در شهرهای بزرگ وجود دارد که باید بر این موضوع تأکید بیشتری کنیم.

وی ادامه داد: ارائه تصویر مناسب از جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و میان مسلمان‌های دنیا و سایر مردم از جمله مواردی است که باید به آن توجه کرد. رسانه‌های جهانی و قدرت‌های بزرگ با توجه تصویر نامناسبی از ایران ارائه می کنند، -این تصاویر نامناسب و خیلی هول‌انگیز است- که باید تغییر یابد. حوزه فرهنگ و هنر جزو حوزه‌هایی است که باید با توجه به پیشینه فرهنگی و تمدنی ایران به خوبی در صحنه‌های جهانی بروز و ظهور داشته باشد، که البته همه به آن اذعان دارند.

وزیر ارشاد ضمن بیان اینکه باید از دیپلماسی فرهنگی استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: باید کالای فرهنگی و فعالیت‌هایی که در دنیا عرضه می‌کنیم را نقد کنیم و در دیپلماسی فرهنگی از آن بهره بریم که این کار در گذشته کمتر صورت گرفته است.

جنتی تصریح کرد: طبیعی است که مردم به برنامه‌ها و سیاست‌های آقای دکتر روحانی رئیس‌جمهور رأی دادند و ایشان برخوردار از رأی اکثریت مردم بودند. طبیعتاً هر وزیر در حوزه کاری خود باید بتوانند به آن سیاست‌ها جامعه عمل بپوشانند تا فضای مناسب‌تری برای اصحاب فرهنگ و هنر فراهم شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برداشتن برخی موانع و بخش‌نامه‌ها از موارد دیگر است برای اینکه اصحاب فرهنگ و هنر بتوانند فعالیت‌های خود را گسترش دهند، این مهم جزو همان سیاست‌هایی است که در گذشته و پیش از انتخابات آقای روحانی طی مبارزات انتخاباتی اعلام کرده بودند و مردم هم به آنها رأی دادند، ما هم موظفیم در چارچوب همان سیاست‌ها عمل کنیم.

در این برنامه بخش‌هایی از مراسم تحویل این وزارتخانه از سید محمد حسینی وزیر ارشاد دولت دهم پخش شد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها