امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۶:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36470
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 63
آیت‌الله‌ قرهی رئیس حوزه علمیه صاحب‌الزمان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیرامون همکاری ...

آیت‌الله‌ قرهی رئیس حوزه علمیه صاحب‌الزمان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیرامون همکاری مجلس با دولت در بررسی صلاحیت وزرا اظهار داشت: مجلس همکاری خوبی با وزرای پیشنهادی دولت یازدهم داشت و این نشان می‌دهد که مجلس می‌خواهد تعامل خوبی با دولت یازدهم داشته باشد.

وی پیرامون عدم رای اعتماد مجلس به 3 وزیر پیشنهادی دولت، گفت: از اینکه مجلس به بعضی از وزرای پیشنهاد شده از سوی حسن روحانی رأی اعتماد نداد نشان از عدم همکاری مجلس نیست چرا که این کار در گذشته نیز سابقه داشته است. چرا که ما این رویکرد را در رابطه با دولت‌های گذشته نیز شاهد بودیم.

این استاد اخلاق تصریح کرد: آنچه که ما از رابطه مجلس با دولت شاهدیم این است که تعامل بسیار خوبی بین این دو قوه صورت گرفته است و امیدواریم این تعامل عاملی برای رشد و توسعه کشور باشد، ما نیز بر حسب فرمایشات مقام معظم رهبری موظف هستیم از دولت جدید حمایت کنیم.

آیت‌الله قرهی تاکید کرد که حمایت از دولت تا زمانی است که این دولت در مسیر ولایت حرکت کند.

این استاد اخلاق پیرامون وزارت علوم نیز گفت: گزینه‌ای که می‌خواهد متصدی وزارت علوم شود نباید دانشگاه‌ها را به سمت جوّ سیاسی کاذب هدایت کند، البته ما معتقدیم که جوّ دانشگاه‌ها باید سیاسی باشد منتها در راستای اهداف نظام، تا آن فتنه 78 و آن قضایای کوی دانشگاه تکرار نشود.

وی افزود: وزیر علومی که برای تصدی وزارت علوم معرفی می‌شود باید بتواند جوّ سالم دانشگاه‌ها را حفظ کند. دانشگاه‌ها باید مراکز علمی کشور باشند ضمن آنکه دانشجویان نیز باید هوشیار و بیدار باشند و ضمن توجه به جریانات سیاسی نگذارند دانشگاه وارد سیاست‌بازی شود.

آیت‌الله قرهی رئیس حوزه علمیه صاحب‌الزمان تهران در پایان سخنان خود اظهار داشت: گزینه وزارت علوم باید کسی باشد که از فتنه 88 برائت جسته باشد. چرا ما باید از کسانی استفاده کنیم که پیرامون آنان حرف و حدیث بسیاری وجود دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار