امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36486
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 73
علی صالح‌آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که چرا ...

علی صالح‌آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که چرا با وجود ابهامات پالایشگا‌ه‌ها اقدام به بازگشایی نماد آنها شد، اظهار داشت: ما نسبت به اطلاعات شرکت‌ها درخواست شفاف‌سازی کردیم.

وی افزود: این شفاف‌سازی‌ها را به بازار ارائه دادیم و بازار باید در این باره تصمیم بگیرد.

صالح‌آبادی با بیان اینکه میان پالایشگاه‌ها و دستگاه‌های دولتی اختلاف وجود داشت، گفت: باید میان نقدشوندگی و شفافیت نمادهای معاملاتی تعادل وجود داشته باشد.

صالح‌آبادی درباره سؤالات مطرح شده در بازار و سهام‌داران مبنی بر اینکه نرخ خوراک پالایشگاه‌ها دقیقاً بر چه مبنایی است، خاطرنشان کرد:‌ نرخ خوراک پالایشگاه‌ها 95 درصد فوب خلیج فارس است و با این قیمت تحویل می‌گیریم و پالایشگاه‌‌ها بر مبنای فوب محصولات خود را به فروش می‌رسانند.

به گزارش فارس طی هفته جاری و هفته گذشته نماد معاملاتی چند شرکت پالایشی از گران‌ترین سهام بازار در قیمت‌های منفی بازگشایی شد و در اولین معامله 9 هزار تومان این نماد معاملاتی (پالایش نفت تهران - شتران) ارزان شد.

این نماد معاملاتی در جلسه سه‌شنبه معاملاتی این هفته باز هم کاهش قیمت قابل توجهی داشت.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها