امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36500
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ضیاء مجید الصائغ، رئیس قسمت پروژه‌های مهندسی حرم مطهر، ضمن اعلام این خبر، مراحل انجام پروژه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ضیاء مجید الصائغ، رئیس قسمت پروژه‌های مهندسی حرم مطهر، ضمن اعلام این خبر، مراحل انجام پروژه مقاوم سازی ستون‌ها را برچیدن روکش‌های طلائی ستون‌ها (4 ستون 9 متری و 6 ستون 6 متری) و پوشاندن آنها با الیاف کربنی (به‌دلیل برخورداری این الیاف از مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی و شیمیایی) عنوان کرد.

وی مرحله بعدی مقاوم سازی ستون‌ها را اجرای پوشش فلزی از جنس استیل به ضخامت یک سانتی متر اطراف ستون‌ها اعلام و گفت: پس از اجرای این سازه فلزی حول ستون‌ها، فضای بین ستون اصلی و ستون فلزی با موادی خاص پر شده و دو ستون به شکلی یکپارچه و با مقاومت بالا مبدل می‌شوند.

الصائغ تذهیب ستون‌ها را مرحله آخر این پروژه عنوان و گفت: ستونهای 9 متری با 216 روکش طلا و ستون‌های 6 متری با 136 روکش طلا تذهیب خواهند شد.

وی در ادامه از انجام تست‌های مقاومتی روی ستون‌ها بعد از اجرای عملیات مقاوم سازی خبر داد و گفت: بعد از اجرای عملیات مقاوم سازی ستون‌ها، مقاومت این ستون‌ها نسبت به قبل 4 برابر افزایش یافته است.

عملیات مقاوم سازی ستون‌های ایوان طلای حرم مطهر در راستای اجرای پروژه تسقیف صحن مطهر و بعد از ارزیابی میزان توانائی این ستون‌ها برای تحمل وزن سقف طرح تسقیف بواسطه انجام تست‌های آزمایشگاهی که بیانگر عدم توانایی این ستون‌ها در تحمل بار سقف‌ها بود، اجرا شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار