امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36507
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وال‌استریت ژورنال»، شبکه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا این ظرفیت را دارد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وال‌استریت ژورنال»، شبکه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا این ظرفیت را دارد که 75 درصد کل ارتباطات اینترنتی مردم این کشور را تحت نظر بگیرد. آژانس امنیت ملی آمریکا می‌گوید این شبکه نظارت و پایش با هدف جلوگیری از حملات تروریستی و تنها برای ردگیری اتباع خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مقامات سابق و کنونی این آژانس می‌گویند کنترل 75درصد ارتباطات اینترنتی به این معنی است که میزان نظارت دولت و آژانس‌های اطلاعاتی بر فعالیت‌های شهروندان در فضای مجازی بسیار بیشتر از آن چیزی است که افشا شده و مقامات آمریکایی به اطلاع مردم رسانده‌اند.

وال‌استریت ژورنال به نقل از منابعی در آژانس امنیت ملی نوشته است که این سازمان محتوای برخی ایمیل‌های شهروندان را نیز ذخیره می‌کند و همچنین مکالمات داخلی آمریکا را نیز که در بستر اینترنت انجام می‌شود، رصد و ضبط می‌کند.

آژانس امنیت ملی آمریکا در واکنش به گزارش اخیر «وال استریت ژورنال» بار دیگر ادعا کرده است که این سیستم تنها برای ردیابی اتباع خارجی و کسانی که قصد ضربه زدن به آمریکا را داشته باشند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آژانس همچنین ادعا کرده است که تلاش می‌کند تا حریم خصوصی شهروندان حفظ شود.

به نوشته وال‌استریت ژورنال، اطلاعات جدید نشان می‌دهد که آژانس امنیت ملی آمریکا قادر است تقریبا هرآنچه در فضای مجازی رد و بدل می‌شود را تحت پوشش قرار دهد.

حدود سه ماه قبل بود که «ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا دست به افشاگری‌های گسترده در مورد سیستم‌های مختلف جاسوسی اینترنتی این آژانس و دیگر دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا زد. اسنودن دو هفته قبل از روسیه پناهندگی سیاسی موقت دریافت کرد.

افشای این اطلاعات تنش بی‌سابقه‌ای را در روابط آمریکا و متحدان اروپایی‌اش به وجود آورد، تا جایی که حتی پیمان بازرگانی آمریکا و اتحادیه اروپا در معرض خطر قرار گرفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها