امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36529
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 131
مرتضی شعبانی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، با اشاره به شهادت شهید هادی باغبانی اظهار داشت: در طی دو سال گذشته  گروه‌های مستندسازی مختلفی برای ...

مرتضی شعبانی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، با اشاره به شهادت شهید هادی باغبانی اظهار داشت: در طی دو سال گذشته  گروه‌های مستندسازی مختلفی برای ثبت وقایع و جنایات سلفی‌ها به سوریه اعزام شدند که حاصل آن ساخت 22 فیلم مستند بوده است که شهید هادی باغبانی نیز برای دومین بار همراه با تیمی 3 نفره عازم سوریه شدند که در آخرین حمله نیروهای پیشروی سوریه در حومه دمشق در کمین تکفیری‌ها و سلفی‌ها گفتار و به درجه رفیع شهادت می‌رسند.

وی افزود: اطلاعات زیادی از نحوه شهادت ایشان نداریم اما می‌دانیم که در منطقه اطراف دمشق توسط تروریست‌های سوری مورد هدف قرار گرفتند و شهید شدند.

این مستندساز ادامه داد: موضوع فیلمی که شهید باغبانی و همراهانشان در حال ساخت آن بودند بحث تحولات اخیر که منجر به پیروزی‌های پیاپی نیروهای سوری شد بود چرا که در هفته‌های اخیر ارتش سوریه پیروزی‌های پی‌در‌پی را به دست آورد که منجر به پیشروی و آزادسازی مناطق گسترده‌ای از سوریه شده بود که این گروه نیز همراه با نیروهای پیشرو در حال حرکت بودند که هادی باغبانی توسط تروریست‌ها به شهادت رسید.

شعبانی خاطر نشان کرد: شهید باغبانی و گروهشان در اعزام دوم به سوریه اقامت 10 روزه‌ای در این کشور داشتند که همراه با نیروهای پیشرو در حال ثبت و ضبط پیروزی‌ها‌ی ارتش سوریه بودند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای حضور مستند سازان ایرانی چنین شرایطی در سوریه وجود داشته است، گفت: شرایط از ابتدا به همین شکل بوده و در واقع طی دو سال گذشته همواره گروه‌های مختلف روایت فتح در مناطق مختلف درگیری حضور داشتند لذا از این قبیل حوادث در جنگ‌ها همواره اتفاق می‌افتد و گروه‌های اعزامی نیز به هنگام اعزام احتمال شهادت و یا اسارت را می‌دهند.

این مستند ساز در خاتمه اظهار داشت: شب گذشته نیز گروه دیگری از سوریه به کشور بازگشتند اما در تمام اعزام‌های گروه‌های مختلف حوادثی رخ داده است از جمله این‌که یا خودروی گروه مورد اصابت گلوله واقع شده و یا تک تیراندازها راننده را به شهادت رسانده‌اند.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها