امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36532
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  واعظی وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات در بین نخستین اقدامات خود ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  واعظی وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات در بین نخستین اقدامات خود در این وزارتخانه، دستور داده تعرفه‌های جدید مخابراتی که به تازگی از 16 مرداد اجرا شده بود، تا بررسی بیشتر متوقف شود تا در حق مشترکان و اپراتور اجحافی صورت نگیرد.

دو روز پیش و در جریان معارفه وزیر ارتباطات در حالیکه واعظی در جمع خبرنگاران از دستور جدید خود در این باره سخن می‌گفت، در سوی دیگر مدیران مخابراتی عنوان می‌کردند که هنوز خبری از این دستور نیست و نامه‌ای در این خصوص دریافت نکرده‌اند.

همچنان که در آن روز داوود زارعیان معاون شرکت مخابرات ایران در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص دستور فوری وزیر ارتباطات مبنی بر توقف اعمال تعرفه‌‌ها، اظهار داشت: تاکنون دستوری در این باره به شرکت مخابرات ابلاغ نشده است. از ساعت 22 روز 28 مرداد قرار است همکدی در یک استان جدید اجرا شود. اگر تا پایان وقت اداری  امروز (27 مرداد) دستوری در این خصوص به مخابرات ابلاغ شود کار را متوقف می‌‌کنیم، در غیر این صورت طرح در استان مرکزی اجرا می‌شود.

صبح روز گذشته خبر رسید که طرح همکدی در استان مرکزی اجرا شده است. به این ترتیب  پس از اجرای طرح همکد‌سازی و حذف کد‌های بین شهری در استان‌های تهران ، البرز و قم، طرح همکدی در استان مرکزی به عنوان چهارمین استان کشور نیز اجرا شد. تلفن‌های ثابت استان 8  رقمی شد و کد استان به 086  تغییر کرد.

همچنین دیروز از شرکت مخابرات ایران خبر رسیده که دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص توقف اجرای طرح همکدی (حذف کدهای بین‌شهری) به شرکت مخابرات ایران ابلاغ شده است.

براین اساس گفته شده که در این نامه رگولاتوری خواستار توقف اجرای طرح همکدی شده و در خصوص تعرفه‌ها صحبتی به میان نیامده است.

اکنون داوود زارعیان در گفت‌وگو با فارس وصول ابلاغیه توقف همکدی توسط رگولاتوری به مخابرات را تاکید کرد.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت دریافت ابلاغیه توقف اجرای همکدی، چرا روز گذشته همکدی در یک استان جدید اجرا شد، توضیح داد: با توجه به اینکه عملیات اجرای طرح‌همکدی در استان مرکزی از صبح روز دوشنبه 28/5/92 آغاز شده بود و در آن زمان هنوز دستوری مبنی بر توقف انجام کار به شرکت مخابرات نرسیده بود، اجرای طرح تا ساعت 22 روز 28 مرداد ادامه یافت و به پایان رسید.

معاون شرکت مخابرات ایران ادامه داد: اما در اجرای همکدی در سایر استان‌ها با توجه به ابلاغیه رگولاتوری، فعلا دست نگه داشته می‌شود. به این ترتیب تا زمان اعلام تصمیم جدید، مخابرات اقدام به اجرای همکدسازی در استان جدیدی نخواهد کرد و به طبع آبونمان ماهیانه 900 تومانی که مشروط به اجرای همکدی بود نیز در استان جدیدی اخذ نخواهد شد.

وی در خصوص تعیین تکلیف تعرفه‌ها در ابلاغیه رگولاتوری، گفت: در این ابلاغیه دستور توقف طرح همکدی صادر شده و صحبتی از تعرفه نشده است.

به این ترتیب طرح همکدی، این مصوبه پر ماجرای دولت احمدی‌نژاد که می‌رفت در آخرین روزهای عمر دولت دهم سرانجام جامه عمل بپوشد، فعلا برای بررسی بیشتر موقتا مسکوت مانده است.
انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار