امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36543
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، بیمه زنان خانه‌دار یکی از طرح‌های خوبی است که در دولت دهم و به همت معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری توانست به ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، بیمه زنان خانه‌دار یکی از طرح‌های خوبی است که در دولت دهم و به همت معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری توانست به سرانجام خوبی برسد، یکی از پیشنهادهایی که در طرح بیمه زنان خانه دار توسط یکی از شرکت‌های بیمه‌ای ارائه شد، این است که به منظور حمایت از زنان خانه‌دار بیمه به عنوان یکی از شروط ضمن عقد گنجانده شود.

جزئیات این طرح چیست؟

در این شرط چنانچه همسر یک خانم خانه‌دار نسبت به خرید بیمه نامه زنان خانه‌دار برای همسر خود اقدام کند کلیه مبالغی که در این طرح سپرده‌گذاری می‌شود از مبلغ مهریه کسر خواهد شد.

این طرح ضمن جلب رضایت خانواده‌ها برای حمایت از این بیمه نامه، زمانیکه با حمایت دولت همراه شود می‌تواند در طولانی مدت باعث تحکیم بنیان خانواده‌ها شود و در نتیجه یک پشتوانه مالی محکم برای زنان خانه‌دار فراهم کند و در آینده چنانچه خانواده دچار بحران‌های مالی شود این بیمه نامه به یاری زنان خانه‌دار خواهد آمد و آنان را از فقر ناشی از فقدان سرپرست خانواده نجات می‌دهد.

در این طرح نقش حمایتی دولت در قالب ارائه لایحه‌ای به مجلس شورای اسلامی مبنی بر تصویب این طرح است و حق بیمه‌ها نیز از سوی مردان پرداخت و در زمان مقتضی از مهریه کسر می‌شود.

خصوصیتی که برای این طرح در راستای اجرایی شدن بیمه مستمری زنان خانه‌دار ارائه شده است این است مجری این طرح می‌توانند شرکت‌های بیمه خصوصی با نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران باشند.

به گزارش فارس، طرح بیمه مستمری زنان خانه‌دار در آیین نامه 68 بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران آمده است که به منظور پوشش درآمدی زنان خانه‌دار در دوران کهولت طراحی شده است.

در این طرح بیمه‌نامه، بیمه گذار و بیمه شده زن خانه‌دار است و بیمه‌گذار پس از پرداخت مبلغی به عنوان حق بیمه معین سالانه در دوره زمانی مشخص( مثلاً به مدت 30 سال) از مستمری مادام‌العمر برخوردار خواهد شد.

متن ماده واحده پیشنهادی از سوی مرکز امور زنان و خانواده دولت دهم به این شرح است:

ستاد ملی زن و خانواده مصوب می‌نماید، مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مکلف است ضمن تهیه متن تفاهم نامه بیمه مستمری زنان خانه‌دار در قالب طرح مورد تأیید، انعقاد تفاهم نامه با کنسرسیوم شرکت‌های خصوصی بیمه جمهوری اسلامی ایران با 20 درصد سهم دولت در سال اول و با حذف نقش دولت در سال‌های بعدی را در دستور کار خود قرار دهد.

امیدواریم در دولت یازدهم با استفاده از پیشنهاداتی که برای اجرایی شدن بیمه زنان خانه‌دار توسط بسیاری از کارشناسان و شرکت‌های بیمه‌های خصوصی ارائه شده است شاهد باشیم تا به زودی خانه‌داری به عنوان یک شغل محسوب شود و بیمه زنان خانه‌دار در قالب یکی از پیشنهادات ارائه شده اجرایی شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها