امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36545
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، طبق گزارش مرکز امور زنان و خانواده پشتوانه قانونی موضوع افزایش مرخصی زایمان به 9 ماه دو مصوبه در سال جاری است. نخست ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، طبق گزارش مرکز امور زنان و خانواده پشتوانه قانونی موضوع افزایش مرخصی زایمان به 9 ماه دو مصوبه در سال جاری است.

نخست مصوبه مجلس شورای اسلامی است که بر اساس تبصره 2 ماده واحده قانون اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده مصوب 20 خرداد سال جاری دولت را مجاز به افزایش مرخصی زایمان مادران به 9 ماه و  مرخصی اجباری (تشویقی) دو هفته ای برای پدران نمود. این قانون که ابلاغ و اجرایی شده به هیچ عنوان لغو و یا متوقف نشده است.

مصوبه دیگر در این خصوص، مصوبه شماره 92091/ت46527ه هیأت وزیران به تاریخ 16 تیر ماه سال جاری است که در راستای شفاف نمودن و رفع برخی ابهامات اجرایی قانون مصوب مجلس به تصویب رسید که این مصوبه به لحاظ تاریخ تصویب، مشمول بخش نامه معاون اول رئیس جمهور مبنی بر توقف اجرای مصوبات هیأت وزیران از تاریخ 1/3/92 تا زمان بررسی مجدد می‌شود. لکن خدشه‌ای به اجرایی بودن مصوبه مجلس وارد نشده است.

مرکز امور زنان و خانواده با توجه به عدم مخالفت دولت با مصوبه مجلس، طی مکاتبه با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور خواستار مستثنی شدن مصوبه 92091/ت46527ه دولت از سایر مصوبات مشمول بخشنامه شده است که موضوع در حال پیگیری است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار