امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36558
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزرای فارس به نقل از رویترز، توکیو امروز چهارشنبه درجه‌بندی خطرات ناشی از آب آلوده به مواد رادیواکتیو در نیروگاه آسیب‌دیده فوکوشیما را به ...

به گزارش خبرگزرای فارس به نقل از رویترز، توکیو امروز چهارشنبه درجه‌بندی خطرات ناشی از آب آلوده به مواد رادیواکتیو در نیروگاه آسیب‌دیده فوکوشیما را به رتبه 3، که به معنی «خطر جدی» است افزایش می‌دهد.

سخنگوی سازمان مقررات هسته‌ای ژاپن در این زمینه گفت: قرار است این تغییر درجه‌بندی، در پایان جلسه هفتگی آنها در روز چهارشنبه به‌طور رسمی اتخاذ شود.

بازرسان هسته‌ای ژاپن، روز گذشته در وب‌سایت خود اعلام کردند که خطر نیروگاه فوکوشیما به رتبه 3 رسیده است.

این تغییرات به این معنی‌ است که بحران زیست‌ محیطی ناشی از نیروگاه فوکوشیما نه تنها کاهش نیافته است بلکه بر شدت خطر نیز افزوده شده است.

طی روزهای اخیر نشت یکی از منابع ذخیره آب آلوده به مواد رادیواکتیو با غلظت بالا نگرانی‌ها درباره بحران نشت مواد رادیو اکتیو در فوکوشیما را دوباره افزایش داده است.

رسانه‌ها و خبرگزاری‌های ژاپنی می‌گویند که نزدیک به 300 تن آب آلوده بعد از ظهر روز سه‌شنبه به اطراف نیروگاه نشت کرده و حتی به سفره‌های آب زیرزمینی نیز سرایت کرده است.

بر اساس این گزارش، این حادثه در حال حاضر بدترین مانع برای پاکسازی نیروگاه فوکوشیما به شمار می‌رود.

شرکت «تپکو» توکیو، اداره کننده نیروگاه فوکوشیما، اعلام کرد؛ این آب وارد اقیانوس اطلس نشده است، ولی به زمین‌های اطراف راه پیدا کرده است. ورود آب آلوده به مواد رادیواکتیو آن هم با شدت بالا به اقیانوس، می‌تواند آلودگی را به مناطق دیگر منتقل کند. این نگرانی مدت‌هاست که در مورد نیروگاه اتمی فوکوشیما وجود دارد.

نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما به دنبال زلزله و سونامی مارس 2011 دچار خسارت جدی شد و دولت وقت ژاپن را به دلیل سوء مدیریت مجبور به استعفا کرد.

این زمین‌لرزه در بامداد روز 11 مارس و به قدرت 9 درجه در مقیاس ریشتر، سونامی بسیار بزرگی را سبب شد که ساحل توکوهو در شبه‌جزیره اوشیکا و دیگر مناطق شرقی این کشور را درنوردید.

به دنبال نشت مواد رادیواکتیو و افزایش مجدد بحران در فوکوشیما، شرکت هواپیمایی آسیانای کره جنوبی، پروازهای چارتر خود که تا ماه سپتامبر لغو شده بودند را همچنان به حالت تعلیق نگه می‌دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها