امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36559
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دام پرس، یک هیئت نظامی عالی‌رتبه مصری به دستور «عبدالفتاح السیسی» وارد دمشق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دام پرس، یک هیئت نظامی عالی‌رتبه مصری به دستور «عبدالفتاح السیسی» وارد دمشق شد.

بر اساس این گزارش، هدف از سفر این هیئت مصری به دمشق، هماهنگی امنیتی بین دستگاه اطلاعات مصر و دستگاه امنیت نظامی سوریه در خصوص اخوان‌المسلمین و تبادل اطلاعات است.

سفر این هیئت مصری به دمشق در حالی صورت می‌گیرد که ارتش مصر چند نفر از سوری‌های منتسب به اخوان‌المسلمین را در خاک مصر و سوریه نیز چند نفر از وابستگان به اخوان‌المسلمین را در خاک خود دستگیر کرد.

بر پایه این گزارش، دستگاه‌های اطلاعاتی مصر و سوریه در این باره هماهنگی بعمل خواهند آورد و این در حالی است که عربستان سعودی از این قضیه ناراضی است اما به عقیده السیسی منافع عالی مصر ایجاب می‌کند که بین قاهره و دمشق که دارای تجربه عمیق درباره اخوان‌المسلمین است، هماهنگی وجود داشته باشد و دو طرف هماهنگی امنیتی مشترک داشته باشند.

 

بر اساس گزارش این سایت سوری، «فهد جاسم الفریج» وزیر دفاع سوریه با السیسی  تلفنی گفتگو کرد.

 السیسی در این گفت‌وگوی تلفنی بر همبستگی ارتش مصر با ارتش عربی سوریه و ایستادگی آن در کنار ارتش سوریه برای مقابله با گروه‌های تروریستی مسلح تاکید کرد.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها