امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36560
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 119
امین هالوک آیهان معاون حزب حرکت ناسیونالیست ترکیه، یکی از احزاب مخالف دولت آنکارا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، به ارزیابی عملکرد دولت اردوغان در عرصه ...

امین هالوک آیهان معاون حزب حرکت ناسیونالیست ترکیه، یکی از احزاب مخالف دولت آنکارا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، به ارزیابی عملکرد دولت اردوغان در عرصه سیاست داخلی و سیاست خارجی پرداخت.

آیهان اظهار داشت که دولت اردوغان در ابتدا پ ک ک را به عنوان مخاطب قبول کرد و اینک نیز مجبور به تعامل با حزب دموکراتیک کردهای سوریه که دنباله پ ک ک در این کشور محسوب می‌شود، شده است.

وی با تاکید بر عملکرد ناموفق حزب حاکم عدالت و توسعه تاکید کرد که به همین دلیل دولت اردوغان روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد.

روزهای سخت و بحرانی حزب عدالت و توسعه

آیهان با اشاره به اینکه حزب حاکم عدالت و توسعه نتوانسته قانون انتخابات را تغییر دهد، در ادامه خاطرنشان کرد: این روزها حزب عدالت و توسعه در فکر راهکاری برای ماندن در مسند قدرت است. این حزب به ستوه آمده و روزهای دشواری را تجربه می‌کند و در تلاش برای جلب حمایت مردم برای نشاندن اردوغان در مسند ریاست جمهوری است.

نگرانی اردوغان از کردهای سوریه

معاون حزب حرکت ناسیونالیست در ارزیابی عملکرد اردوغان در عرصه سیاست خارجی نیز مخاطب قبول کردن پ ک ک از سوی دولت آنکارا را اشتباهی بزرگ دانست و گفت: در نتیجه این کار امروز اردوغان مجبور شده حزب دموکراتیک کردهای سوریه را که دنباله پ ک ک در این کشور است را نیز به عنوان مخاطب پذیرفته و به رهبر کردهای سوریه هشدار دهد که از بشار اسد دوری کند و به گروه مخالفان وی بپیوندد.

وی تصریح کرد: امروز در اثر اشتباه اردوغان در قبال پ ک ک، دنباله این گروه در شمال سوریه همسایه ترکیه شده است.

وی تاکید کرد: مخاطب قبول کردن رهبر کردهای سوریه از سوی اردوغان بسیار خطرناک است.

همچنین به گفته این عضو حزب حرکت ناسیونالیست این روزها صحبت از هجوم گروه های سه هزار نفره از خاک سوریه به خاک ترکیه می شود، که این امر حاکی از ناامنی مرزهای ترکیه دارد.

جامعه بین‌الملل به تحولات مصر واکنش نشان دهد

آیهان درباره تحولات مصر و دیدگاه حزب متبوعش در این باره نیز خاطرنشان کرد: آنچه که در مصر روی داده قتل عام وحشتناکی است و همه در این خصوص نگرانند.

وی افزود: ما حملات ارتش مصر به مردم را محکوم می‌کنیم و از جامعه جهانی می‌خواهیم در مقابل این کشتارها سکوت نکند و هر چه سریعتر در این مسئله ابتکار عمل را به دست گیرد. احتمال می‌رود ناامنی مصر به منطقه نیز سرایت کند.

آیهان در ارزیابی واکنش دولت اردوغان به تحولات مصر نیز گفت: اردوغان از تظاهرات مسالمت آمیز در دیگر کشورها حمایت می‌کند، اما در داخل اینگونه تظاهرات را برنمی‌تابد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها