امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36582
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 92
حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره توقف اجرای مصوبه افزایش مرخصی زایمان از سوی معاون اول رئیس‌جمهور و بحث‌هایی پیرامون لغو این مصوبه، گفت: اگر قانونی مصوبه مجلس باشد، دولت امکان لغو آن را ندارد.

وی با بیان اینکه اگر دولت لایحه و یا طرحی به مجلس ارائه کند تا مدت زمانی خاص می‌تواند آن را از مجلس پس بگیرد و در واقع تا زمانی خاص در اختیار دولت است، خاطرنشان کرد: اگر قانونی در مجلس به تصویب برسد و مراحل آن طی شود، دیگر در اختیار دولت نیست که بتواند آنها را اصلاح و یا لغو کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین تاکید کرد: مصوبات مجلس فقط از طریق خانه ملت قابل تغییر است و هیچ نهاد دیگری نمی‌تواند آنها را اصلاح و یا لغو کند.

وی با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص افزایش مرخصی زایمان گفت: قوانین مصوب مجلس پس از تصویب مجلس و تائید شورای نگهبان توسط دستگاه‌های دیگر قابل اصلاح و لغو نیست، مگر در مواردی که خود نمایندگان این اقدام را انجام دهند.

سبحانی‌نیا از لزوم تعامل دولت و مجلس سخن گفت و افزود: در مواردی که اختلاف نظرهایی وجود دارد یا موارد مشابه مسئله یاد شده پیش می آید، باید با مذاکره مسئله را بررسی و حل و فصل کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که رئیس‌جمهور هر چه سریع‌تر معاون پارلمانی خود را معرفی کند تا در موارد مورد نیاز وی به وظیفه خود عمل کند.

این نماینده مجلس در همین زمینه گفت: معاون پارلمانی باید فردی باشد که واسطه و حلقه وصل بین دولت و مجلس باشد تا با پیگیری امور و رفع برخی سوء تفاهماتی که ممکن است پیش آید، مسائل را به پیش ببرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها