امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36599
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمدعلی یوسف‌نیا صبح امروز در حاشیه ششمین کنگره بین‌المللی قلب و عروق رضوی در جمع خبرنگاران به شایع‌ترین مشکلات ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمدعلی یوسف‌نیا صبح امروز در حاشیه ششمین کنگره بین‌المللی قلب و عروق رضوی در جمع خبرنگاران به شایع‌ترین مشکلات قلبی کودکان اشاره کرد و گفت: باز بودن جداره دو دهلیز، بطن، باز بودن جدار شریانی و جابه‌جایی عروق و سوراخ بودن قلب شایع‌ترین بیماری‌های قلبی در کودکان است.

وی ادامه داد: از آنجایی که کودکان بیمار قلبی با مشکلات زیادی مواجه بوده و از انجام بسیاری حرکات در کودکی ناتوان می‌شوند بهتر است تا مادران باردار از هفته هشتم بارداری و پس از تشکیل قلب جنین به متخصص قلب نوزادان مراجعه کرده و اکوی جنینی انجام دهند تا بیماری‌های پیچیده قلب جنین در مراحل اولیه تشخیص داده شود.

این جراح قلب در عین حال انجام اکوی قلب برای نوزادان پس از تولد را نیز ضروری دانست و افزود: برخی خانواده‌ها فکر می‌کنند چون زمینه ارثی بیماری قلبی در خانواده ندارند نیازی به چکاپ در دوران کودکی وجود ندارد در صورتی که همه حداقل یک بار باید اکوی قلب را انجام می‌دهند چرا که اگر از بدو تولد پیشگیری کنیم در آینده از بار بیماری‌های قلبی در هرم جمعیتی کم کردیم.

وی مراجعه دیرهنگام در مناطق محروم و دورافتاده را یکی از مشکلات پیش رو در حوزه قلب و عروق کودکان دانست و گفت: متأسفانه در این مناطق موقعی کودک بیمار را برای معالجه می‌آورند که ریه کودک از بین رفته و فقط پیوند قلب و ریه چاره‌ساز است چرا که در مواردی که شریان یا قلب سوراخ باشد جریان خون غیرطبیعی استو عروق ریه را به سرعت از بین می‌برد.

به گزارش فارس، ششمین کنگره بین‌المللی قلب رضوی 30 مرداد تا اول شهریور به مدت 3 روز آخرین دستاوردهای بین‌المللی حوزه قلب و عروق را با حضور 42 نفر از اساتید بین‌المللی در اختیار متخصصان این حوزه قرار می‌دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها