امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36606
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سرهنگ زمانیان، رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نشست خبری امروز خود با ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سرهنگ زمانیان، رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نشست خبری امروز خود با اشاره به تشکیل 23 پرونده طی 4 ماه گذشته، گفت: در این راستا 444 نفر دستگیر شدند که ارزش کلی کالاهای گرفته شده از این قاچاقچیان برابر 274 میلیون ارز به ارزش 42 میلیارد و 900 میلیون ریال بوده است.

وی ارزش کلی پرونده‌های تشکیل شده در حوزه قاچاق کالا و ارز را بیش از 100 میلیون تومان دانست و افزود: در زمینه مشروبات الکلی 47 پرونده تشکیل شده که بر اساس آمار میزان قاچاق مشروبات 44 درصد کاهش داشته است.

سرهنگ زمانی در ادامه تصریح کرد: در حوزه دارو و لوازم بهداشتی و آرایشی، 1100 نفر دستگیر شده‌اند و 875 پرونده نیز تشکیل شده که ارزش داروهای گرفته شده 80 میلیارد ریال و ارزش لوازم بهداشتی آرایشی 107 میلیارد ریال بوده است.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به دستگیری 31 هزار نفر در حوزه قاچاق کالا از ابتدای سال جاری گفت: در این زمینه 28 هزار و 120 پرونده تشکیل شده که 532 مورد با ارزش ریالی بالای یک میلیارد ریال و 45پرونده با ارزش ریالی بالای 5 میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: بیشتر داروهای قاچاق فاقد استاندارد بوده و به همین دلیل قاچاق می‌شوند که اکثر آنها مربوط به داروهای سقط جنین، محرک جنسی، توهم زا و نیروزا بوده و بیشتر با تاریخ گذشته و برند تقلبی عرضه می شده است.

سرهنگ زمانیان در ادامه خاطرنشان کرد: 223 باند قاچاق کالا منهدم و دستگیر شده‌اند و از ابتدای سال جاری تاکنون نیز 340هزار دستگاه تجهیزات ماهواره گرفته شده است.

وی افزود: ارزش ریالی کل پرونده‌های کالاهای قاچاق بیش از 3هزار و 300 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد رشد داشته است.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأکید کرد: بیشتر کالاهای کشف شده قاچاق در حوزه کالاهای ممنوعه از جمله لوازم بهداشتی، آرایشی و دارو ، صوت و تصویر، پوشاک، سوخت و میراث فرهنگی بوده است.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها