امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36607
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار فتح‌اله زمانیان رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نشست خبری خود ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار فتح‌اله زمانیان رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نشست خبری خود با اشاره به اینکه امسال سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری شده است، این پلیس اقداماتی را در جهت تحقق حماسه اقتصادی در نظر گرفته که برخی از این اقدامات از ابتدای سال آغاز شده و برخی دیگر نیز در دست اقدام است، گفت: موضوع قاچاق معضلی است که به نوعی همه مسئولان کشور را با آن دست به گریبان کرده است.

وی افزود: با وجود اقدامات مناسب همچنان برای رسیدن به درجه مطلوب در مبارزه با قاچاق کالا و ارز راه درازی داریم اما با اقدامات موثر ناجا، واردات قاچاق سیر نزولی یافته و شاهد کاهش عرضه کالای قاچاق در بازار هستیم.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد: با توجه به شعار حماسه اقتصادی و در جهت تحقق آن نیروی انتظامی تصمیم گرفت در سه حوزه مرز، محورهای مواصلاتی و کنترل داخلی دپوی کالا اقداماتی را انجام دهد.

وی در تشریح اقدامات ارزی نیروی انتظامی گفت: از آنجایی که مرز نقطه شروع واردات کالای قاچاق است ما اقدامات لازم را در این حوزه انجام داده‌ایم و هم‌اکنون تسلط کامل به صورت فیزیکی و الکترونیکی بر مرز داریم و به این ترتیب واردات کالاهای قاچاق از مرزهای تحت کنترل ناجا کاهش یافته اما همچنان برخی روزنه‌هایی در مرزها مانده که امیدواریم به زودی آنها نیز بسته شوند.

زمانیان تاکید کرد: مسئولیت مبادی دیگر مرزی که دست سازمان‌های دیگر است با ناجا نیست.

وی در تشریح اقدامات ناجا در محورهای مواصلاتی که از مرز به داخل کشور هستند، گفت: در این جهت اقدامات آموزشی برای آموزش نیروهای نیروی انتظامی و ایستگاه‌های بازرسی انجام شده و تجهیزات لازم نیز تهیه شده است، با اقدامات صورت گرفته شاهد نتایج خوبی بودیم و حمل کالای قاچاق امروز در جاده‌های کشور به سختی صورت می‌گیرد.

وی در ادامه کنترل داخلی شهرها و محل دپوی کالاها را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که ناجا به صورت طرح‌های عملیاتی طی سال گذشته و امسال در دست انجام دارد.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز از جمله برنامه‌های جدید ناجا در این زمینه را برخورد با عوامل اصلی قاچاق به صورت اقدامات کنترلی و امنیتی عنوان کرد و گفت: یکی از تاکیدات فرماندهی ناجا برخورد با افراد موثر و اصلی قاچاق کالا و ارز است.

وی کنترل انبارهایی که محل دپوی کالا است را از جمله برنامه‌های عملیاتی نیروی انتظامی عنوان کرد که به طور گسترده در تهران و بخش‌های بزرگ کشور اجرا می‌شود.

برخورد با مظاهر علنی قاچاق و فروشندگان کالاهای قاچاق از جمله برنامه‌هایی بود که زمانیان بر آن تاکید کرد و افزود: در تهران و سایر مراکزی که کالای قاچاق به صورت علنی فروخته می‌شود اقدامات لازم انجام شده و به شدت با فروشندگان برخورد می‌شود.

وی افزایش تعاملات ستادی میان ستادهای فرماندهی استا‌ن‌ها را از دیگر برنامه‌های نیروی انتظامی جهت مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد و ادامه داد: آموزش کارکنان در امر مبارزه با قاچاق بسیار اهمیت دارد چرا که شیوه‌های قاچاق هر روز تغییر کرده و قاچاقچیان از شیوه‌های جدید استفاده می‌کنند.

زمانیان تشکیل اتاق‌های فکر با حضور صاحبنظران و دانشگاهیان را از دیگر اقدامات نیروی انتظامی عنوان کرد.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پایان تاکید کرد: مجرمان با سابقه در امر قاچاق با هماهنگی‌های صورت گرفته با مراجع قضایی به شدت کنترل می شود تا مبادا بار دیگر وارد عرصه قاچاق نشوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها