امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36612
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از القبس، منابع آگاه عراقی گزارش دادند که پایگاه نظامی عراق در امر مقابله با تشکیلات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از القبس، منابع آگاه عراقی گزارش دادند که پایگاه نظامی عراق در امر مقابله با تشکیلات القاعده که هر روز فعالیت‌های آن در سراسر عراق گسترده می‌یابد، سهیم خواهد بود و این در حالی است که دستگاه‌های امنیتی و نظامی عراق برای مقابله با فعالیت‌های القاعده و عملیات‌های تروریستی آن ناتوان هستند.

بر اساس این گزارش، «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق که از رشد روزافزون عملیات القاعده و وضعیت خطرناک امنیتی احساس نگرانی می‌کند، یک هیئت امنیتی-سیاسی عالی‌رتبه به واشنگتن اعزام کرده است که شامل «طارق نجم عبدالله» مشاور سیاسی و از رهبران حزب الدعوه، «فالح فیاض» وزیر امنیت ملی و «هوشیار زیباری» وزیر خارجه است که هم اکنون در واشنگتن حضور دارند.

این هیئت در دیدار با مسئولان آمریکایی به جریان انداختن توافقنامه استراتژیک بین دو طرف آمریکایی و عراقی بویژه بخش امنیتی آن را خواستار خواهد شد.

منابع عراقی همچنین گفتند که تمرکز این هیئت بیشتر بر احداث پایگاه آمریکایی و تجهیز آن به هواپیماهای بدون سرنشین و سیستم‌های شناسایی تروریست‌ها و تعقیب آنها و نیز آموزش کادر عراقی وابسته به دستگاه امنیتی است.

بر پایه این گزارش، این اقدام دولت مالکی باعث ایجاد شگفتی شده و در همین رابطه محافل نزدیک به دولت در توجیه این امر گفتند که القاعده به خطر جدی برای عراق تبدیل شده و بغداد چاره‌ای جز ورود مجدد نیروهای آمریکایی به خاک عراق ندارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها