امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36617
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 258
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، روز گذشته پس از هفته‌ها تبلیغ در آمریکا شبکه تلویزیونی «الجزیره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، روز گذشته پس از هفته‌ها تبلیغ در آمریکا شبکه تلویزیونی «الجزیره آمریکا» آغاز به کار کرد.

«الجزیره آمریکا» در حالی به این نام وارد 48 میلیون خانه آمریکایی می‌شود که بسیاری در این کشور نام «الجزیره» را با «اسامه بن لادن» همراه می‌دانند چراکه همزمان با اوج حوادث 11 سپتامبر الجزیره تنها شبکه خبری بود که پیام‌های رهبر القاعده را منتشر می‌کرد.

برای همین فعالان شبکه «الجزیره آمریکا» که بیشتر خبرنگارانی آمریکایی هستند از عنوان مخفف «AJAM» استفاده کرده‌اند تا رابطه «الجزیره آمریکا» با الجزیره قطر پوشیده شود.

اما تلاش‌های شبکه الجزیره زیاد موفقیت‌آمیز نبوده چرا که اخیرا کمپینی با حمایت «کلیو کینکاید» مدیر «مرکز روزنامه‌نگاری تحقیقی و دقت‌های رسانه‌ای» این شبکه تازه تاسیس را به «روزنامه‌نگاری ترور» و «صدای اخوان المسلمین» متهم کرده و گفته است: کنگره آمریکا باید خطر الجزیره بر امنیت ملی آمریکا را بررسی کند اما این کار را نمی‌کند چراکه الجزیره لابی‌گری کرده است.

البته فیلیپ سیپ استاد روزنامه‌نگاری و دیپلماسی عمومی آمریکا معتقد است که آنچه باعث می‌شود «الجزیره آمریکا» بتواند موفق شود الگوی «الجزیره انگلیسی» است نه نسخه عربی آن.

بنابر این گزارش شبکه «الجزیره آمریکا» که قرار است بیشتر حوادث داخلی در این کشور را پوشش خبری دهد، سه مرکز پخش به مرکزیت نیویورک دارد و 12 دفتر در شهرهای بزرگ آمریکا دارد و همچنین بیش از 900 نیرو دارد.

این شبکه بر خلاف «الجزیره انگلیسی» که نتوانست به دلیل مشکلات شرکت‌های کابلی آمریکا خارج از نیویورک و واشنگتن پخش تلویزیونی داشته باشد، با خرید شرکت «کارنت تی‌وی» توانسته به توزیع گسترده تلویزیونی دست یابد.

شرکت «کارنت تی‌وی» شرکتی متعلق به «ال گور» معاون رئیس جمهور آمریکا در دوران بیل کلینتون بوده است که گفته شده به قیمت 500 میلیون دلار به الجزیره فروخته شده است.

بنابر این گزارش شبکه «الجزیره آمریکا» که سعی کرده چهره‌های برتر رسانه‌ای از شبکه‌هایی چون «سی ان ان»، «ان بی سی»، «ای بی سی» و «سی بی اس» جذب کند همچنین تلاش کرده پوشش خود را به مناطقی چون «دیترویت»، «نشویل»، «نیواورلئانز» و مناطقی دیگر برساند که شبکه‌های بزرگ آمریکایی کمتر در آنجا حضور دارند.

در عین حال سیپ معتقد است که اشباع بازار رسانه‌ای آمریکا «الجزیره آمریکا» را با چالش‌های زیادی روبرو می‌سازد اما به گفته «کریستیان شینو» روزنامه‌نگار آمریکایی ایجاد این شبکه را در حالی که چهره قطر و کشورهای عربی در حمایت از تروریست‌های سوریه تخریب شده است، مفید ارزیابی می‌کند.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها