امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۰۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36622
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 85
کاظم دارابی مدیر تولید و همکار چند پروژه سینمایی و مستند در لبنان است که هم اینک کار تولید مستند «شهید بازسازی» را درباره شهید حسن شاطری مسئول هیئت ...

کاظم دارابی مدیر تولید و همکار چند پروژه سینمایی و مستند در لبنان است که هم اینک کار تولید مستند «شهید بازسازی» را درباره شهید حسن شاطری مسئول هیئت ایرانی بازسازی لبنان که چندی پیش در مسیر دمشق به بیروت به شهادت رسید در دست دارد.

 

وی در گفتگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره این مستند گفت: ساخت مستند «شهید بازسازی» درباره شهید شاطری یک اهتمام شخصی بود که در همان ابتدا در ذهن ما شکل گرفت چراکه ما از دوستان و همکاران او بودیم و می دانستیم که وی چه شخصیت بزرگواری است و چه خدماتی را انجام داده است.

وی افزود: با توجه به این مساله من خودم دست به کار شدم و کار فیلمبرداری را در ایران و لبنان آغاز کردم.

 

دارابی ادامه داد: در ایران به اصفهان، قم، سمنان و تهران رفتیم و علاوه بر تصویربرداری از مراسم‌های این شهید با همرزمان و دوستان وی صحبت کردیم و در لبنان هم نیمی از فیلمبرداری را انجام دادیم.

 

وی افزود: در لبنان با شخصیت های برجسته حزب الله که شهید شاطری را از نزدیک می شناختند مثل شیخ محمد یزبک و سید هاشم صفی الدین مصاحبه کردیم که اتفاقا حرف ها و خاطرات جالبی هم درباره شهید داشتند.

 

دارابی گفت: این روند ادامه یافت تا اینکه بنیاد شهید سمنان که شهید شاطری هم در این شهر به خاک سپرده شده طی نامه ای به وزیر ارشاد از او خواست تا با توجه به شخصیت شهید کتاب و مستندی درباره وی تهیه شود.

 

وی افزود: چندی پیش از وزارت ارشاد با من تماس گرفتند و از آنجا که می دانستند من با چند کار سینمایی و مستند در لبنان همکاری داشتم و به تصاویر زیاد و منحصر به فردی هم از شهید شاطری دسترسی دارم و سالها در لبنان از نزدیک با او بودم این پروژه را به بنده سپردند.

 

دارابی ادامه داد: در این پروژه احسان رجبی مستند ساز با سابقه روایت فتح نیز با ما همکاری می کند و از مشاوره او نیز در این پروژه بهره مند هستیم.

 

وی درباره اتمام این پروژه نیز گفت: حدود یک هفته فیلمبرداری در لبنان و چند روزی هم در سوریه باقی مانده که با توجه به شرایط این دو کشور منتظریم تا با آماده شدن شرایط کار را به اتمام برسانیم و در سالگرد شهادت شهید شاطری آن را پخش کنیم.

 

به گزارش فارس، دارابی چندی پیش هم در گفت‌وگو با شبکه المنار لبنان از ساخت این مستند خبر داده بود.

 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها