امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36637
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 43
امیر حسین قاضی‌زاده نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ...

امیر حسین قاضی‌زاده نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به عملکرد مجلس در ارزیابی وزرای پیشنهادی دولت یازدهم اظهار داشت: اعتقاد یا عدم اعتقاد به اسلام، انقلاب، نظام، ولایت و رهبری برای افرادی که قرار است مسئولیتی را در نظام جمهوری اسلامی به عهده بگیرند، از منظر نمایندگان، به صورت ویژه از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: همانگونه که در بررسی صلاحیت نمایندگان مجلس، التزام به قانون اساسی یک شرط اساسی محسوب می‌شود، قطعا اعتقاد به قانون اساسی در مورد فردی که قرار است پست وزارتخانه‌ای را در نظام بر عهده بگیرد، باید به عنوان یک اصل نیز مد نظر نمایندگان در رأی اعتماد به وی قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به جریان فتنه خاطرنشان کرد: در اصل فتنه‌گران کودتاچی‌هایی بودند که در جریان فتنه از مرز قانون اساسی، اعتقاد به اسلام، انقلاب، نظام و ولایت عبور کردند و درصدد انجام کودتایی نرم در کشور بودند.

وی تصریح کرد: قاعدتا در هیچ کشوری مردم و مسئولان، مسئولیت‌های کلیدی کشور را به ضد انقلاب، ضد نظام و کودتاچی‌ها نمی‌دهند و این مسئله حداقل شرایطی است که باید مد نظر قرار ‌گیرد نه حداکثر.

قاضی‌زاده با اشاره به ویژگی‌های وزرای پیشنهادی جدید بیان داشت: شاخص‌های مد نظر نمایندگان در ارتباط با رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی جدید، صرفا محدود به فتنه نیست، و موضوع فتنه از حداقل‌هایی است که نمایندگان در رأی اعتماد به وزرا آن را ملاک قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: بعد از اینکه ثابت شد وزیر پیشنهادی در عرصه و جرگه معتقدان به نظام است، بنا به تخصص، سوابق کاری وی در اداره کشور بررسی و رأی نهایی مجلس ارائه می‌شود.

نماینده تهران در پایان با بیان اینکه سه وزارتخانه علوم، آموزش و پرورش و ورزش ارتباط تنگاتنگی با جوانان دارد، یادآور شد: وزرای پیشنهادی برای این سه وزارتخانه الزاما باید افرادی مؤمن، معتقد به قرآن، امام، انقلاب، نظام، رهبری و دارای توانایی و کارآمدی لازم برای اداره وزارت را داشته باشند تا بتواند گام‌های مؤثری در پیشبرد اهداف نظام داشته باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها