امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36638
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 84
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجمع روحانیون مبارز با صدور نامه‌ای خطاب به دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، ضمن اشاره ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجمع روحانیون مبارز با صدور نامه‌ای خطاب به دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، ضمن اشاره به حوادث مصر و ادامه درگیری و کشتار در این کشور، تاکید کرد که این سازمان وظیفه دارد جلوی کشتار مردم و به خاک و خون کشیدن انبوهی از زنان و مردان مصر را بگیرد.
متن کامل این نامه بدین شرح است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم
دبیرکل محترم سازمان همکاری اسلامی

جناب آقای اکمل‌الدین احسان اوغلو
با سلام و تحیت؛

آنچه امروز در مصر می‌گذرد صرف نظر از اسباب و عوامل سیاسی حوادث، فجایعی است که دل هر مسلمان بلکه هر آزاده‌ای را به درد می‌آورد. هجوم بی‌امان و وحشیانه نظامیان که باید نگاهبان حاکمیت ملی و تمامیت ارضی، عزت و امنیت کشور و ملت باشند به مردم و کشتار بی‌رحمانه کسانی که به هر حال طبق موازین شرعی و قانونی و بین‌المللی حق اعتراض دارند به هیچ وجه قابل قبول نیست. شکستن حرمت مسجد و کلیسا و اماکن مذهبی را که در همه آئین‌ها و نظام‌ها باید مورد احترام باشد و کشتن کسانی که در آنجا پناه برده‌اند با کدام یک از موازین سازگار است.

مصر کشوری بزرگ و ملت مصر ملتی سرفراز و افتخارآفرین است، تصور می‌شد که با سقوط دیکتاتوری در سایه قیام قهرمانانه مردم، این کشور شاهد استقرار نظامی مردمی و رعایت کننده فرهنگ و آئین و منافع ملی باشد که متأسفانه اینک شاهد یک جنگ داخلی است که به هیچ وجه نمی‌تواند حل کننده مسائلی باشد که برای حل آن نیاز به تعامل، گفت‌وگو و تفاهم میان همه جریان‌های رقیب است.

سازمان همکاری اسلامی در این موقعیت خاص دارای وظیفه‌ای سنگین است تا به هر صورت که میسر و با هر امکان که در اختیار دارد جلوی کشتار مردم و به خاک و خون کشیدن انبوهی از زنان و مردان مصر را بگیرد. جان همه انسان‌ها اعم از مسلمان و غیر مسلمان محترم است، مبادا رفتارهای صورت گرفته بهانه‌ای به دست دشمنان امت اسلامی قرار دهد تا گمان کنند که مسلمانان و محرومان دیکتاتورزده ظرفیت و شایستگی استقرار نظام‌های مردم‌سالار را ندارند بخصوص برای ما مسلمانان که اسلام عزیز حاکمیت مردم را بر سرنوشت خود برسمیت شناخته و در برابر تندروی‌ها و افراط و تفریط می‌توانیم بر پایه اسلام نظام مردم‌سالار با سازکار متناسب آن را تجربه کنیم.»
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها