امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36653
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در همایش هم‌اندیشی سراسری جمعیت همیاران که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در همایش هم‌اندیشی سراسری جمعیت همیاران که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، اظهار داشت: حضور NGO ها و سازمان‌های غیردولتی و نوع فعالیتشان اثرگذارتر و ارزانتر از کارهای دولتی است و باید به این مجموعه‌ها توجه بیشتری شود.

وی تصریح کرد: خدمات سازمان بهزیستی کشور در حوزه پیشگیری ارزان ولی اثربخش است به طوری که سال گذشته برای ارائه خدمات به جمعیت همیاران مبلغ یک میلیارد تومان تخفیف داده شد که البته این رقم در مقابل سایر خدمات ناچیز است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، تصریح کرد: حدود 60 درصد از اعتبارات سازمان بهزیستی در حوزه معلولیت‌ها هزینه می‌شود و این درحالی است که باید به بخش پیشگیری و کاهش آسیب‌ها توجه ویژه‌ای شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلایلی در این 30 سال گذشته در سازمان بهزیستی به مسائل پیشگیری خوب پرداخته نشده است گرچه دستگاه‌های دیگر اصلا به موضوع پیشگیری وارد نشده‌اند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار امیدواری کرد: با تعامل سازمان‌های غیر دولتی و NGO ها اقدامات بهتر و وسیع‌تری در حوزه پیشگیری انجام دهیم.

هاشمی در ادامه مراسم با اشاره به اینکه نباید امور اجتماعی ذیل امور سیاسی قرار گیرد، گفت: با تب و لرزهای سیاسی سازمان‌های اجتماعی و حمایتی نیز تب و لرز می‌گیرند و این درحالی است که ما در تلاش هستیم که این اتفاق صورت نگیرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: نباید با تغییر و جابجایی افراد برنامه‌های سازمان‌ها نیز تغییر کند چرا که برای تدوین و نگارش برنامه‌ها سال‌های زیادی صرف شده است و این درحالی است که یکی از نگرانی بنده این است که با تغییر مدیریت‌ها و جابجایی‌ها که حق هر فرد و دولتی است برنامه‌ها نیز به هم بریزد.

وی افزود: برنامه‌ای که سازمان بهزیستی تدوین کرده است مبتنی بر تجربیات گذشته و برای آینده پیش‌بینی شده است و این درحالی است که کشور ما از بی‌برنامگی خاص در حوزه اجتماعی رنج می‌برد و سازمان بهزیستی در دو سال گذشته تلاش کرده است با کار کارشناسی و استفاده از نظرات اساتید و کارشناسان برنامه مدونی را برای امروز و آینده پیش‌بینی و اجرا کند.

هاشمی بیان داشت: در دو سال گذشته برخی از سرفصل‌ها و بندهای برنامه تدوین شده اجرا شده است و این درحالی است که اقدامات قابل توجهی در بخش‌های مختلف از جمله کاهش آسیب‌ها و توانمندسازی جامعه هدف صورت گرفته است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: نباید امور اجتماعی مظلوم واقع شوند و این درحالی است که سازمان بهزیستی بر اساس برنامه تدوین شده در بخش‌های مختلف گام برداشته است و به طور کلی می‌توان به این نکته اشاره کرد که سازمان بهزیستی یک سازمان برنامه‌محور است.ذیل

هاشمی در ادامه مراسم با تاکید بر اینکه اعتقادات جمعیت همیاران از یک میلیارد تومان به دو میلیارد تومان افزایش خواهد یافت، گفت: ما نیز توقع داریم تعداد پایگاه‌های جمعیت همیاران از 400 به 800 پایگاه افزایش یابد که افزایش این تعداد پایگاه‌‌ها در عرصه خدمت‌رسانی نیز مؤثر خواهد بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها