امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36654
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 128
فرشید علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: طرح ملی دادرس مخفف دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت است که براساس تفاهم نامه‌ای بین ...

فرشید علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: طرح ملی دادرس مخفف دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت است که براساس تفاهم نامه‌ای بین سازمان‌های آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر کشور منعقد شده است.

وی ادامه داد: در این راستا و براساس این تفاهم‌نامه در مرکز استان البرز این طرح به صورت پایلوت به اجرا درآمد و 60 مدرسه دخترانه و 60 مدرسه پسرانه مرکز استان البرز در این طرح شرکت کردند.

به گفته وی در اجرای این طرح در هر مدرسه 14 نفر از دانش‌آموزان متقاضی شرکت در دوره‌های آموزشی این طرح شده که با حضور مربیان این آموزش‌ها به آنها داده می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان البرز در ادامه سخنان خود با تأکید بر این که آموزش و ترویج و توسعه مهارت‌های امدادی امری مهم و حیاتی به شمار می‌رود، افزود: برای توسعه این مهم و برای این که جامعه‌ای ایمن داشته باشیم و شاهد کاهش حوادث و تلفات در مواقع بحران باشیم این طرح به مرحله اجرایی درآمد.

علیزاده اظهار داشت: در این راستا مدیران، مربیان و رابطین آموزش و پرورش نیز می‌توانند در این آموزش‌ها شرکت کنند که در این راستا با برگزاری کارگاه‌های ضمن خدمت این افراد نیز آموزش‌های مهارتی امدادی را فرا می‌گیرند.

*تشکیل کمیته مدیریت بحران در مدارس

این مسئول در بخشی دیگر از سخنان خود بر تشکیل کمیته بحران‌های ناشی از سوانح در مدارس خبر داد و گفت: اعضای این کمیته‌ها آموزش‌های همگانی امداد را فرا می‌گیرند.

علیزاده در ادامه به ارائه آموزش‌های امدادی در طرح دادرس اشاره کرد و گفت: در اجرای این طرح دانش‌آموزان با پناه‌گیری، ارزیابی علائم و کنترل حیاتی، حمل مصدوم، حمایت حیاتی پایه، پانسمان و بانداژ و آتل بندی، چادرزنی و اطفای حریق آشنا می‌شوند.

وی گفت: پس از پایان این دوره‌ها شرکت کنندگان موفق به دریافت گواهینامه امداد و نجات از سوی هلال احمر شده که در روزهای سخت می‌توانند همراه امدادگران جمعیت هلال احمر به افراد جامعه امدادرسانی کنند.

معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش استان البرز در ادامه همچنین به برگزاری مسابقات استانی در این اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: با برگزاری مسابقات استانی یک تیم از دختران و یک تیم از پسران کرج موفق به حضور در مسابقات کشوری شدند.

علیزاده افزود: در این راستا و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مسابقات کشوری طرح ملی دادرس از یکم تا 10 شهریور در بندرانزلی اجرا می‌شود.

وی یکی از اهداف مهم اجرای طرح ملی دادرس را تربیت و پرورش امدادگر دانست و گفت: با ارائه آموزش‌های امدادی به دانش‌آموزان می‌توانیم در هر خانه یک امدادگر داشته باشیم که این مهم سهم اساسی در کاهش حوادث و تلفات در مواقع بحران دارد.
انتهای پیام/2302/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها